banner339
banner313

Gizli bir yere nakledilmişlerdi... Yangınla nerede oldukları ortaya çıktı!

Yunanistan'da yayınlanan Vradini gazetesi, dünkü (Pazar) sayısında, 88 kişisinin öldüğü Mati yangınında kurtarılan ve Türkçe konuşan 8 yabancının, muhtemelen 15 Temmuz darbesinden bir gün sonra askeri helikopter ile Dedeağaç şehrine kaçan FETÖ'cü askerler olduğunu ileri sürdü.

Gizli bir yere nakledilmişlerdi... Yangınla nerede oldukları ortaya çıktı!
banner401
banner427

Gazete haberinde, geçen pazartesi günü öğleden sonra yangın başladığında, Mati'den yaklaşık 2 kilometre mesafede bulunan Aya Andrea sahil kasabasında, Yunan Kara Kuvvetleri'ne ait rehabilitasyon merkezinin de boşaltıldığını belirterek “Burada, gözden uzak bir noktada bulunan 2 evden Türkçe konuşan 8 yabancı çıkarıldı ve herkesten önce bölgeden uzaklaştırıldı” dedi.

Vradini haberinde “Yabancılar son derece tedirgindi, Sözkonusu 8 kişi muhtemelen Yunanistan'a kaçan darbeci askerlerdi, Kara Kuvvetleri yetkilileri, hem hayatlarının tehlikeye girmemesi hem de nakilleri sırasında trafiğe takılmamak için 8 yabancıyı alevler yayılmadan bölgeden uzaklaştırdı” diye ekledi.

Darbeci askerler 18 aylık tutukluluk süreleri dolduğu için geçen haziran ayı başlarında Atina Olimpiyat Köyü'ndeki polis karakolunun özel nezarethanesinden tahliye edilerek, gizli tutulan bir yere nakledilmişlerdi. Yunan medyası, askerlerin eski bir askeri kışlaya götürüldüklerini ve yaklaşık 80 güvenlik görevlisi tarafından korunduklarını ileri sürmüştü.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 01:48
banner218