banner158
banner218

Demokratlardan ilginç çıkış! 2020'de Trump hapiste…

ABD'de Demokratların 2020 seçimleri için aday adaylarından biri olan Elizabeth Warren, Donald Trump'ın 2020 seçimlerinde hapiste bile olabileceğini belirtti.

Demokratlardan ilginç çıkış! 2020'de Trump hapiste…
banner216

ABD'de 2020 seçimleri için aday adaylığını açıklayan Demokrat Senatör Elizabeth Warren, seçim kampanyasına start verdi.

Warren, kampanyasının daha ilk günlerinde ABD Başkanı Donald Trump'ı sert biçimde hedef aldı. Massachusetts senatörü, seçimlerin yapılacağı 2020 yılında Donald Trump'ın hapiste olabileceğini dile getirdi.

Trump'ın yerli Amerikalı köklerinden dolayı 'Pocahontas' olarak adlandırdığı Warren, "Her gün ırkçı, nefret dolu, karanlık ve çirkin bir tweet. Adaylar, aktivistler ve medya bu konuda ne yapacak? Her gün bunun peşinden mi gideceğiz?" dedi.

Trump hakkında yürütülen Rusya ile gizli anlaşma iddiasıyla ilgili soruşturmayı hatırlatan Warren, "2020'ye geldiğimizde, Donald Trump başkan bile olmayabilir. Aslında, özgür bir insan bile olmayabilir" şeklinde ifadeler kullandı. Warren, özel yetkili savcı Robert Mueller'in soruşturmasını bitirdikten sonra raporunu kamuya açması gerektiğini söyledi.

Warren 2016 yılında Hillary Clinton kampanyası sırasında da öne çıkan Demokratlardan biri olmuştu. ABD'li senatör kariyerinin erken yıllarında kızılderili kökenden geldiğini iddia etmiş, bu nedenle Donald Trump kendisine 'Pocahontas' demiş, bu durum oldukça tepki çekmişti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 15:03