banner4

Bir "oğlum bak git" vakası da Afrika’dan

Güney Afrika'nın Mbobela şehrinde bulunan Stanwest Combined Okulu'nda sıraya çıkan bir öğrenciye kızan temizlik görevlisi, süpürgesiyle erkek öğrenciye saldırdı.

Bir
banner26

Sınıftaki öğrenciler tarafından videoya kaydedilen olayda, bir erkek öğrencinin sıranın üstüne çıktığını gören temizlik görevlisi, öğrenciye kızarak elindeki süpürgeyle saldırdı. Temizlik görevlisi, süpürge darbesiyle dengesini kaybeden ve yere yığılan öğrenciye vurmaya devam etti. Saldırgan görevli yerdeki çocuğa vururken darbelerin şiddetiyle süpürgenin sapı koptu. Olay esnasında korku yaşayan ve çığlıklar atan öğrenciler görevliyi durdurmaya çalıştı ama başarılı olamadı.

Polis sözcüsü Johannes Fanie Nhlabathi yaptığı açıklamada, görevlinin koridordan geçerken öğrenciyi sıranın üzerinde gördüğü ve sınıfa girerek direk öğrenciye saldırdığını ifade etti. Yaralı öğrencinin yakındaki bir hastaneye kaldırıldığı ve uygulanan tedaviden sonra aynı gün taburcu edildiği bildirildi. Saldırgan temizlik görevlisi ise evine doğru giderken yakalanarak göz altına alındığı ifade edildi.

Olayın ardından yayınlanan görüntüler akıllara Türkiye'de yaşanan genç bir çocuk ile temizlik görevlisi arasındaki "Oğlum bak git" olayını hatırlattı. Bu olayda da bir genç ile temizlik görevlisi sokakta sözlü tartışmaya girmişti ve tartışmanın kızışmasıyla temizlik görevlisi elindeki süpürgeyle çocuğa saldırmıştı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 14:25