banner158

Bilim kurgu değil gerçek; ABD uzaydan vuracak

ABD Kongresi, Pentagon'dan, ABD'yi hedef alan balistik füzeleri tespit edebilecek uyarıcı uydular ve bu füzeleri uzaydan imha edecek silahlar geliştirmesini istedi.

Bilim kurgu değil gerçek; ABD uzaydan vuracak

ABD Kongresi, üzerinde yeni anlaşmaya vardığı savunma harcamaları tasarısında Pentagon'dan, aksi yönde fikir beyan ettiği bir rapor hazırlıyor olmasına rağmen, 'her ne olursa olsun uzay silahları geliştirmesini' talep etti. Yine Kongre'nin bildirdiğine göre, ABD'yi hedef alan balistik füze saldırılarına karşı ülkeyi savunması beklenen ve bu savunmayı uzaydan yapacağı söylenen 'uzay silahları'nın planlamasıına hemen başlanaca ve ilk prototipler 2022'de test edilecek.

Ülkeyi hedef alacak füzeleri tespit edecek olan uyarıcı uyduların 2022'den önce uzayda konumlandırılması bekleniyor. Aynı zamanda uyarıcı uydulardan gelen sinyallerle, füzeleri imha edecek olan silahların da yalnıza belirli bir konuma odaklanacağı yani dünyanın belirli bir bölgesinden gelebilecek saldırılara göre konumlandırılacağı söyleniyor.

Pentagon'a bağlı Amerikan Füze Savunma Ajansı uzmanlarının bu projeyi onaylamadıkları ancak ABD hükümeti tarafından projeyi uygulamaya zorlandıkları da gelen bilgiler arasında.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 14:04
banner192