banner158

Ağırlaştırılmış müebbet

İzmir’de işlediği üç seri cinayetle panik ve korku yaşatan Hamdi Ayri hakkındaki iddianame tamamlandı

Ağırlaştırılmış müebbet
banner152

İzmir"de birer gün arayla 3 kişiyi öldürmekle suçlanan Hamdi Ayri hakkında, "Üç kez ağırlaştırılmış müebbet", silahlı yağma suçundan 45, ruhsatsız silah kullanmaktan da 1 yıl hapis cezası istendi.

İZMİR"de işlediği üç seri cinayetle panik ve korku yaşatan Hamdi Ayri hakkındaki iddianame tamamlandı. Ayri, önümüzdeki günlerde İzmir 7"nci Ağır Ceza Mahkemesi"nde hakim önüne çıkacak. Bodrum"da garsonluk yapan Hamdi Ayri (27), 25 Nisan"da Balçova"da bankacı Esra Yaşar"ı (27) bir gün sonra İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 1"inci sınıf öğrencisi Ayşe Selen Ayla"yı (22), üçüncü gün Konak"da “Azra” takma adlı travesti Mustafa Has"ı (30) öldürmüştü.

Üç cinayette de silah aynı

Bodrum"da saklandığı otelde yakalanan Hamdi Ayri poliste, savcılıkta ve mahkemede susma hakkını kulandı. Tutuklanan Ayri önce Buca Cezaevi"ne, oradan da yüksek güvenlikli İzmir F Tipi Cezaevi"ne gönderildi. Savcı Kemal Çakır, Browning tabancanın 3 cinayet olayında da kullanıldığının kesinleştiğini kaydetti. Ayrıca Ayri"nin parmak izleri son kurbanı Mustafa Has"a ait araçta çıktı. Cumhuriyet Savcısı üç cinayeti de işlediği kesinleşen Ayri için "3 kez ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet", üç yağmadan 45 yıl, ruhsatsız silah bulundurmaktan da 1 yıl hapis cezası verilmesini talep etti.

Vatan

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2010, 11:32