banner339
banner313

Afrin'de "temizlik" çalışmaları sürüyor

Zeytin Dalı Harekâtı'yla kurtarılan Afrin'de, bir teröristin ifadeleri doğrultusunda, bir evin bahçesi ve müştemilatında toprağa gömülü çok sayıda silah, binlerce hafif silah mühimmatı ve patlayıcı ele geçirildi.Anadolu Ajansı, teröristin Türk güvenlik güçlerinin bölge insanına gösterdiği ilgi, şefkat ve  iyi muameleyle aralıksız yürütülen insani yardım faaliyetlerinden etkilenerek güvenlik güçlerine yardım etme kararı verdiğini bildirdi.

Afrin'de
banner401
banner427

Zeytin Dalı Harekatı'yla teröristlerden arındırılan  Suriye'nin kuzeyindeki Afrin'de toprağa gömülü çok sayıda silah, binlerce hafif  silah mühimmatı ve patlayıcı ele geçirildi. 

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetlerince  Zeytin Dalı Harekatı'yla teröristlerden arındırılan Afrin'de, şehrin  patlayıcılardan temizlenmesi ve hayatın normale dönmesi için çalışmalar yoğun  şekilde devam ediyor.

Bölgede yakalanan bir teröristin ifadeleri doğrultusunda Mabatlı'ya  bağlı Anbarlı köyüne Türk Silahlı Kuvvetleri, emniyet teşkilatı ve Özgür Suriye  Ordusu tarafından operasyon gerçekleştirildi.

Koordineli operasyon sonucu bir evin bahçesi ve müştemilatında toprağa  gömülü çok sayıda silah, binlerce hafif silah mühimmatı ve patlayıcı ele  geçirildi.

Söz konusu teröristin, Türk güvenlik güçlerinin bölge insanına  gösterdiği ilgi, şefkat ve iyi muameleyle aralıksız yürütülen insani yardım  faaliyetlerinden etkilendiğini, bundan dolayı güvenlik güçlerine yardım etmeye  karar verdiğini söylediği öğrenildi.

Yaşananlar, bir kez daha hain ve eli kanlı bölücü terör örgütünün  gençleri kandırdığının, gerçekleri saptırarak huzur ve barışı baltalamaya  çalıştığının göstergesi olarak değerlendirildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 15:40
banner218