banner158
banner218

ABD'de gözler perşembe gününe çevrildi!

ABD Adalet Bakanlığı Sözcüsü Kerri Kupec, Özel  Yetkili Savcı Robert Mueller'in hazırlayıp Adalet Bakanlığına sunduğu Rusya  soruşturması raporunun tamamının redakte edilmiş şekilde perşembe açıklanmasının  beklendiğini söyledi.

ABD'de gözler perşembe gününe çevrildi!
banner216

Kupec, redakte edilmiş raporun önce Kongre'ye gönderileceğini  belirterek, raporun perşembe günü kamuoyuyla paylaşılmasının beklendiğini ifade  etti.

Kongrenin Demokrat üyeleri, daha önce Adalet Bakanlığı'na 2 Nisan'a  kadar raporu paylaşması için çağrıda bulunmuş ancak Adalet Bakanı William Barr,  raporun tamamı yerine sadece 4 sayfalık özetini göndermişti.

Özel savcı Mueller, yaklaşık 2 yıl süren Rusya soruşturması raporunu  22 Mart'ta Adalet Bakanına teslim etmiş, William Barr da ertesi gün Kongreye  soruşturma sonuçlarıyla ilgili gönderdiği mektubunda, "Özel Yetkili Savcının  soruşturmasında, Trump kampanyasının veya onunla ilişkili herhangi bir kişi veya  yetkilinin, 2016 başkanlık seçimlerini etkileme çabasında Rusya ile komplo veya  iş birliği yaptığı tespit edilmemiştir. Adalet Bakanlığının bulguları ABD  Başkanını tam ve kesin olarak aklıyor." değerlendirmesinde bulunmuştu. 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 20:46