Dudak üstü tüyler hormonal nedenlerden olabilir. Bu yüzden çok zorlayıcıdır. Cilt bakım ürünleri kullanarak bu tüylerden kurtulmak isteyenler için sır dolu ikiliyi paylaşıyoruz.

Türk kahvesi ve karbonat dudak üstü tüylerden kurtulmak isteyenlerin son zamanlarda kullandıkları doğal yöntemlerden birisi sayılıyor. Kahvenin telvesi karbonatla birleşince peeling etkisi yaratıyor. Cildi ölü hücrelerden arındırır ve az belirgin hale getirir. Kıl köklerini zayıflatan formül...

Canan Karatay önerdi: Kahvaltılık börek tarifi! Lezzetli ve pratik Canan Karatay önerdi: Kahvaltılık börek tarifi! Lezzetli ve pratik

Kökleri zayıflatarak tüy oluşumunu azaltan karbonat ve kahve telvesi cildi yumuşatır ve doğal bir tüy dökücü olabilir. Karbonat da temizleyici özellik gösterir. Bununla birlikte cildin daha temiz görünmesini sağlar.

Bu karışımın en büyük etkisi kıl kökleri zayıflar ve tüyler incelir. Zamanla azalmasına bile neden olabilir. Bu düzenli kullanım sayesinde mümkündür. Kahve telvesi içerisindeki maddeler tüylerin daha geç çıkmasının sağlayabilir.

Karışımın hazırlanması da pratik: Bir çay bardağı karbonat, bir çay bardağı türk kahvesi telvesi iyice karıştırılır ve ardından cilde uygulanır. Ağda sonrasında uyguladığınızda köklere doğrudan temas etmesini sağlayabilirsiniz.

Bu ikili karışımın etkilerini daha fazlalaştırmak istiyorsanız karınca yumurtası yağı sürebilirsiniz. Tüy azaltıcı etkisi herkes tarafından biliniyor.

Bir diğer doğal tüy dökücü yöntem portakal kabuğudur. Krem kıvamına gelene dek rondodan geçirdiğiniz portakal kabukları tüy köklerine doğrudan nüfuz eder.

Aslanpençesi Hormon seviyelerini düzenlediği belirtilen aslanpençesi kürü de tüy problemine karşı etkindir. Tüy azaltıcı etkisinden faydalanmak için ilk olarak içme suyunu kaynatın. Ardından hazırladığınız suyun içerisine aslanpençesi ekleyin ve demlendirin. Çay olarak tüketerek tüylerinizi azaltabilirsiniz.