• BIST 109.050
 • Altın 153,876
 • Dolar 3,8375
 • Euro 4,5051

  DSP'nin yıldönümü etkinlikleri

  14.11.2008 14:32
  Demokratik Sol Parti'nin (DSP) kuruluş yıldönümü dolayısıyla Aydın’da tören düzenledi.
  DSPnin yıldönümü etkinlikleri
  DSP'nin yıldönümü etkinlikleri DSP'nin yıldönümü etkinlikleri DSP'nin yıldönümü etkinlikleri

  Kutlama törenleri sırasında DSP"ye yeni üye katılan ve 2009 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde DSP"nin Çeştepe Belediye Başkan adayı olan Ali Vardarlı"ya tüm katılımcılar adına parti rozeti takıldı.
  Öğle saatlerinde Atatürk Meydanı"ndaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen törende ilk önce, anıtın önüne partinin çelengi bırakıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, DSP"nin kurucu Bülent Ecevit ve tüm şehitler namına saygı duruşunda bulunulan törenler, İstiklal Marşı"nın okunmasıyla devam etti. Buradaki törenlere DSP Aydın İl Başkanı Sümer Büyükyurt, DSP Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi Önder Aksakal, merkez ilçe ve ilçe başkanlarıyla, partililer katıldı.
  Törende konuşan DSP Aydın İl Başkanı Büyükyurt, “Bülent Ecevit'i 11 Kasım'da kaybetmiştik. Bugün de DSP'nin kuruluş yıldönümü. Özgürlük, eşitlik, adalet ve demokrasi kurulan DSP bugün 23 yaşında. Biz doğru bildiğimiz yolda devam edeceğiz. Türkiye alternatifsiz değil. Gücümüzü halktan alıyoruz" dedi.
  DSP Genel Başkanı Zeki Sezer"in mesajını okuyan MKYK üyesi Önder Aksakal, “Kasım, hem Atatürk"ü ve Ecevit"i kaybettiğimiz, hem de Ecevit"in ışığında, Atatürk"ün yolunda ülkemize ve ulusumuza hizmet için kararlı Demokratik Sol Parti"nin, aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti"nin kurulduğu ay olması nedeniyle, tarihimizde önemli bir yere sahiptir. Hedefimiz; DSP"nin 25. Kuruluş Yıldönümü"nü, Demokratik Sol Parti"nin yeni iktidarında kutlamaktır. Bu nedenle; 29 Mart 2009 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde yüksek başarı elde etmek için tüm gücümüzle çalışacak ve DSP"yi yerel seçimlerde Türkiye"nin yıldızı yapacağız. Demokratik Solcular daha çok çalışmaya, mutlaka başarmaya ve iktidara gelmeye mecburdur. Dün birlikte çalıştık ve halkla bütünleşerek başardık.
  Yine, birlikte alışacağız, halkla bütünleşerek, yeniden başaracağız” ifadelerini kullandı.
  Yapılan konuşmaların ardından MKYK üyesi Aksakal tarafından CHP"den DSP"ye geçiş yapan ve yaklaşan yerel seçimlerde DSP"nin Çeştebe Belde Başkan adayı olan Ali Vardarlı"ya diğer tüm katılımcılar adına parti rozeti takıldı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim