• BIST 107.633
 • Altın 152,738
 • Dolar 3,7116
 • Euro 4,3606

  DSP'li Özmen'den açıklama

  22.02.2009 20:26
  Demokratik Sol Parti (DSP) Aydın Belediye Başkan Adayı Dr. Zeynel Abidin Özmen, Aydın’da siyasetin hizmet kapısı olmaktan çıkıp rant kapısı haline geldiğini belirterek “Bunun en önemli göstergesi adayların harcadığı afaki rakamlardır” dedi.
  DSPli Özmenden açıklama
  DSP'li Özmen'den açıklama DSP'li Özmen'den açıklama DSP'li Özmen'den açıklama

  Herkesin "Hizmet edeceğim" diye çıktığı yolda siyasetçilerin çeşitli ihtiraslar uğruna amacını aştığını belirten DSP Aydın Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Özmen, halkın gerçekleri göreceğine inandığını belirtti. Özmen konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bizim siyasetteki amacımız halka hizmettir. Biz rant peşinde değiliz. Adaleti, refahı ve kalkınmayı herkes için sağlamak insanlarımızın özgürce ve yaşamaktan mutluluk duyabilecekleri bir Aydın"ı oluşturmak yegane amacımız. İşte bizim siyasi anlayışımızın amacı budur. Sen-ben kavgası yüzünden çatışma, kriz ekseninde yürüyen siyasi rekabet, rekabet değildir. Siyasette mutlaka rekabet edeceğiz ama bu rekabet iyilikte, birlikte, beraberlikte, üretkenlikte, verimlilikte olmalıdır. Siyasi farklılıklar üzerinden ayrışmaya sebep olacak şekilde değil ortak akılla, ortak hedeflere vicdana cevap verecek şekilde yaparak siyasetin gerçek rotasını hedefe doğru yönelteceğiz” dedi.
  Ülke genelinde olduğu gibi Aydın"da da oy için akla hayale gelmeyecek derecede harcamalar yapıldığını ve bu yanlışlar yüzünden siyasetin de zengin kişilerin uğraşı haline dönüşmesinden endişe ettiklerini ifade eden DSP Aydın Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Özmen, “Biz sadece seçimde değil yılın 365 günü halkla iç içe olacak bir anlayışı benimsiyoruz. Dil, ırk, siyasi görüş, mezhep, siyasi çıkar yüzünden insanların birbirlerine üstünlük kurmak yerine birbirini tamamlayıcı unsur olduklarının bilincinde olmaları bizim en büyük hedefimizdir. Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletinin bireyleri olarak ilimizde yaşayan halkımızın Cumhuriyeti muasır medeniyetler seviyesinde üzerine çıkarmaları en büyük dileğimizdir. Biz bu duygu ve düşüncelerle yola çıktık. Ülkemiz bugüne kadar ne kaybettiyse adama göre iş vermekten kaybetti. Oysa işe göre insan verilseydi bu gün yaşadığımız toplumda sosyo, ekonomik, kültürel sorunların çoğunluğu olmazdı. Temel çözüm Atatürk"ün çağdaşlaşma projesini doğru anlamak ve tamamlamaktan geçmektedir” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim