• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  DSP'den CHP'ye eleştiri

  08.09.2008 17:40
  Demokratik Sol Parti (DSP) Parti Meclis Üyesi Önder Aksakal yaptığı basın açıklaması ile, CHP’yi seçim öncesi ‘ayak oyunlarına başlamakla suçladı.
  DSPden CHPye eleştiri
  DSP'den CHP'ye eleştiri DSP'den CHP'ye eleştiri DSP'den CHP'ye eleştiri

  Demokratik Sol Parti (DSP) Parti Meclis Üyesi Önder Aksakal yaptığı basın açıklaması ile, CHP"yi seçim öncesi "ayak oyunlarına başlamakla suçladı. Aksakal, CHP tarafından DSP"li bazı belediye başkanlarının CHP"ye katıldığı ve katılacağı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını kaydederek “Aç tavuk rüyasında kendisini darı ambarında görürmüş” dedi.
  Ülkede yaşanan bir çok olaya karşı Ana Muhalefet Partisi olmasına karşın CHP"nin iç çekişmeler nedeniyle halkla ilgisini kestiğini ve "Anne Muhalefet" konumuna düştüğünü iddia eden DSP Parti Meclis Üyesi Önder Aksakal “Cumhuriyetle ve Halkla ilgisini tamamen kesmiş bulunan CHP"nin bundan sonraki dönemlerdeki varlığını sürdürebilme kaygısı içinde çırpınıp durmakta olduğudur. CHP"den umudunu tamamen kesmiş olan herkes, Umudun geçmişte de olduğu gibi Demokratik Sol"da olduğunu görerek DSP ye katılıyor. Yurdun dört bir yanından akın akın DSP saflarına katılımlar sürüyor. Bu devem edecek. Anne muhalefet olarak görevini başarıyla sürdüren CHP, bu katılımları durdurabilmek için her türlü ayak oyununu yapmaktan da geri kalmıyor. Yerel Siyaset arenasında DSP"liliklerini hizmetleriyle altın harflerle yazan ve DSP ile özdeşleşmiş başarılı Belediye Başkanlarımızdan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve Ordu Belediye Başkanımız Sayın Seyit Torun"un önümüzdeki yerel seçimlerde CHP"den aday olacaklarına dair asparagas haberler yayarak yönünü DSP"ye dönmüş yığınları durdurma gayreti içine girmişlerdir. Bu çırpınışlar boşadır. İşçisi-işsizi, köylüsü-çiftçisi, memuru-emeklisi, esnafı-işvereni, herkes artık çok iyi biliyor ki CHP misyonunu tamamlamıştır.Yerelde de genelde de halk adına verebileceği bir şey de kalmamıştır. Öyle yalan haberlerle insanları oyalayamazsınız. Gerçekleri sonsuza kadar saklayamazsınız. Ama CHP"nin bu tavırlarına tam da uygun bir ata sözümüz vardır. “Aç tavuk rüyasında kendini darı ambarında görürmüş” diye. Gerçek halkın partisi DSP hem yerel seçimlerde hem de genel seçimlerde temsil ettiği halk yığınlarını iktidara taşımaya kararlı ve azimlidir” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim