• BIST 108.197
 • Altın 153,753
 • Dolar 3,8399
 • Euro 4,5165

  DSP'de kurultay heyecanı

  14.05.2009 13:01
  Demokratik Sol Parti’de (DSP) 17 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Olağanüstü Büyük Kurultay öncesinde, Aydınlı kurultay delegeleri bir araya geldi.
  DSPde kurultay heyecanı
  DSP'de kurultay heyecanı DSP'de kurultay heyecanı DSP'de kurultay heyecanı

  Demokratik Sol Parti"de (DSP) 17 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Olağanüstü Büyük Kurultay öncesinde, Aydınlı kurultay delegeleri bir araya geldi.
  DSP İl Başkanı Sümer Büyükyurt başkanlığında toplanan Aydınlı DSP Büyük Kurultay delegeleri, olağanüstü kurultay öncesi gündemi görüşüp, değerlendirme yaptı. DSP il binasında yapılan toplantıya Büyükyurt ve DSP Parti Meclis Üyesi Önder Aksakal ile birlikte 14 büyük kurultay delegesi katıldı.
  Toplantının sonunda kurultay delegeleri adına ortak basın açıklamasını okuyan Önder Aksakal, tüzük gereği genel başkanlığın boşlaması nedeniyle olağanüstü kurultayın yapılacağını söyledi. Toplantıda genel başkanlığa aday olduğunu açıklayan adayların tek tek değerlendirildiğini belirten Aksakal, “Genel başkanlık görevini kendi iradesi ve kararıyla istifa ederek bırakan Sayın Zeki Sezer"i yeniden aday gösterme çalışması yapanların gerekçeleri ve niyetleri etraflıca tartışmaya açıldı ve değerlendirildi. Görüşmeler sonunda; adaylığı açıklanmış ve kamuoyuna duyurulmuş olan Sayın Serdar Savaş, Sayın Sait Kekeç, Sayın Tayfun İçli, Sayın Masum Türker ve Sayın Alemdar Yalçın üzerinde değerlendirmede DSP Aydın Örgütü ve Aydınlı DSP Büyük Kurultay delegeleri olarak Sayın Masum Türker"in yanında yer alınmasına ve desteklenmesine karar verildi” dedi.
  DSP Tüzüğüne ve Üyelik İşlemleri Yönetmeliğine aykırı olarak partiye son dakikada yapıldığını öğrendikleri Alemdar Yalçın"ın üyelik kaydının geçersiz sayılması için başvuruda bulunma kararı aldıklarını beyan eden Aksakal, “Ayrıca bu üyelik kaydını yapanların kınanması görüşü hakim olmuştur. Sayın Zeki Sezer"in almış olduğu ayrılma kararına saygı gösterilmesine ve yeniden aday gösterilmesi çalışması yapanlara son 20 günde ne değiştiği konusunun hatırlatılmasına oybirliğiyle karar verilmiştir” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim