• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  DP'de yol haritası belirlendi

  20.01.2008 20:49
  Yaptığı olağanüstü kongreyle yeni genel başkanını ve yönetimini seçen Demokrat Parti önümüzdeki sürece ilişkin yol haritasını belirledi.
  DPde yol haritası belirlendi
  DP'de yol haritası belirlendi DP'de yol haritası belirlendi DP'de yol haritası belirlendi

  Yaptığı olağanüstü kongreyle yeni genel başkanını ve yönetimini seçen Demokrat Parti önümüzdeki sürece ilişkin yol haritasını belirledi. Parti, ilk iş olarak, 22 Temmuz seçimleri sonrasında istifalarla boşalan teşkilatlara el atacak.

  6 Ocak"taki olağanüstü kongrenin ardından Başkanlık Divanı"nı belirleyen parti, ilk iş olarak, 22 Temmuz seçimleri sonrasında istifalarla boşalan teşkilatlara el atacak. DP Genel Başkan Yardımcısı Turhan Güven “enkaz edebiyatı yapmak istemiyorum ama partide bir şey kalmamış” dedi. Güven, yeni yönetim olarak ilk işlerinin, 22 Temmuz seçimleriyle birlikte yaşanan istifalarla boşalan il, ilçe, belde teşkilatlarını tespit etmek olduğunu kaydederek “pek çok yerde kapılara kilit vurulmuş. Teşkilatları Mayıs"a kadar yeniden düzenleyeceğiz” diye konuştu. Güven, partinin kasasında 9 milyon YTL civarında para olduğunu belirterek, giderleri kısacaklarının işaretini de verdi. Güven, DP Genel merkez binasının kira sözleşmesinin Mayıs"ta dolacağını, bu sürenin ardından partinin kendi binasına taşınabileceğini kaydederken, personelde de azaltmaya gidileceğini söyledi.Turhan Güven, partinin halen 49 aracı bulunduğunu bu sayıda da azaltmaya gideceklerini bildirdi.

  Demokrat Parti"de olağanüstü kongrenin ardından başkanlık koltuğunu Mehmet Ağar"dan devralan Süleyman Soylu ve yeni yönetim, Mayıs ayında yapılması planlanan olağan kongre öncesinde kolları sıvadı. Yeni dönemde yapılacaklara ilişkin ANKA"ya bilgi veren DP Genel Başkan Yardımcısı Turhan Güven, Ağar ve önceki yönetimi eleştirdi. Yeni süreçte ilk olarak teşkilatların durumunu masaya yatıracaklarını kaydeden Güven şunları söyledi:

  “Enkaz edebiyatı yapmak istemiyorum. Ancak partide bir şey kalmamış. Teşkilatlar, il, ilçe ve beldeler kapalı durumda. Pekçoğunun kapısına seçimlerle birlikte kilit vurulmuş. Şimdi önceliğimiz bu teşkilatları tespit etmek olacak. Arkadaşlar boşalan, kapısına kilit vurulan teşkilatları tespit edecek. Bir anlamda teşkilatların fotoğrafı çekilecek. Nerelerde hangi teşkilatlar boş, bunları belirleyeceğiz. Ve ardından da Mayıs"a kadar teşkilatları yeniden düzenleyeceğiz.”

  PARTİ KEMER SIKACAK

  DP"nin ekonomik durumuna ilişkin bilgi de veren Güven, partinin kasasında halen yaklaşık 9 milyon YTL bulunduğunu söyledi. DP"nin hazine yardımı alamayacağını hatırlatan Güven, DP Genel Merkez binasının kira sözleşmesinin Mayıs ayında dolacağını ve kendi binasına taşınmasının gündeme gelebileceğini söyledi. Önümüzdeki sürece ilişkin kemer sıkma politikası uygulanacağının işaretini veren Güven, ilk olarak 17 olan genel başkan yardımcısı sayısının 8"e düşürüldüğünü kaydetti. Güven, personel sayısının fazla olduğunu da belirterek “personelden işten çıkmak isteyenlere imkan verilecek. Genel İdare Kurulu"nda konuşuldu, bir arkadaşımız işten ayrılanlara iş verecek. Hiçbirisi işsiz kalmayacak. Bunun dışında, işten çıkarılacak olanlara 3-4 ay iş arama süresi tanındı. Ayrıca partinin halen 48-49 aracı var. Bu sayı da çok fazla, asgariye indirilecek” dedi.

  KÜSKÜNLER YENİDEN PARTİYE ÇAĞRILACAK

  DP Genel İdare Kurulu toplantısında, Ağar yönetimi ile birlikte partiden ihraç edilen ya da ayrılanlara, partiye dönmeleri çağrısında bulunulması kararı alırken, Genel Başkan Yardımcısı Turhan Güven, “2 yıldan bu yana hiç partiye gelmeyen pek çok partili DP"ye yeniden gelmeye başladı” dedi. DP GİK"in aldığı bu karar ise ihraç yoluyla atılmış isimler de dahil bütün teşkilatlara duyurulacak ve geri dönmek isteyen herkes yeniden üye kaydedilecek.

  TEŞKİLATLARIN ARDINDAN SIRA MERKEZ SAĞDA BİRLİĞE GELECEK

  Güven, teşkilatlarda yapacakları düzenlemelerin ardından Mayıs ayında olağan kongreye gitmeyi hedeflediklerini belirtirken, 22 Temmuz seçimleri öncesinde Anavatan Partisi ile başlayan merkez sağda birleşme arayışlarının da teşkilatların ayağa kaldırılmasının ardından gündeme geleceğini söyledi. Güven, “Henüz merkez sağda birleşmeyi gündeme getirmek için çok erken. Evvela kendi yaralarımızı saralım, ayağa kalkalım, sonra sıra ona da gelecek” diye konuştu.

  ANKA

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim