• BIST 106.991
 • Altın 151,481
 • Dolar 3,6762
 • Euro 4,3196

  DP'de yeni aday

  16.05.2009 13:26
  Parti Genel Başkanlığı için aday sayısı 4'e yükseldi
  DPde yeni aday
  DP'de yeni aday DP'de yeni aday DP'de yeni aday

  Demokrat Parti'nin 5"nci Olağanüstü Büyük Kongresi, Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi"nde çalışmalarına başladı.

  DP'liler sabahın erken saatlerinde itibaren kongrenin yapılacağı salonu doldurmaya başladı. Kongre salonunun girişi genel başkan adaylarının posterleriyle süslenirken, kongre salonunda da Demokrat Parti"nin tüm başkanlarının fotoğraflarının yer aldığı afiş dikkat çekti. Demokrat Partili delege ve partililer kongre salonuna güvenlik güçlerince üstleri aranarak alındı. DP"lilerin yoğun ilgi gösterdiği kongrede, delege ve partililere DP kaşkolleri dağıtıldı.

  DP"nin 5"nci Olağanüstü Büyük Kongresi Hüsamettin Cindoruk, Mehmet Ali Bayar ve Süleyman Soylu"nun genel başkanlık yarışına sahne olacak. Bin 112 delege genel başkanın yanı sıra 50 üyeli genel idare kurulu, 70 üyeli merkez karar kurulu ve 21 üyeli yüksek haysiyet divanının üyelerini de belirleyecek.

  CİNDORUK SALONA GİRDİ

  DP Genel Başkan Adayı Hüsamettin Cindoruk DP Beşinci Olağanüstü Kongre'sinin yapıldığı salona girdi.

  Geniş bir koruma çemberine alınan Cindoruk, arkasında kendisini destekleyen delegelerle birlikte salona giriş yaptı. Cindoruk"un salona girişi destek tezahüratlarıyla karşılanırken kimi Soylu taraftarı delegeler ise Cindoruk"u sloganlarla protesto etti. Bu arada Soylu taraftarlarından Hüsamettin Cindoruk'u yuhalayanlar da oldu.

  Kongre salonunda DP"li eski bakanlardan Necmettin Cevheri, Nahit Menteşe, Vefa Tanır, Hasan Ekinci, Cemil Erhan, Şinasi Altınel, Nurhan Tekinel, Yaşar Topçu ve Esat Kıratlıoğlu da bulunuyor.

  DİVAN BAŞKANI SEÇİLDİ

  DP 5. Olağanüstü Kongresi'nde eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Hasan Subaşı Divan Başkanlığı'na seçildi.

  Anadolu Gösteri Merkezi"nde gerçekleşen kongre 2 saat gecikmeli olarak çalışmalarına başladı. Yoklama ve açılışın ardından kongrede Divan Daşkanlığı için seçim yapıldı. Seçim sonucu Kongre Divan Başkanlığına eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Hasan Subaşı seçildi. Divan Başkanı Yardımcılığına ise Füsun Yaşar, Mahmut Ceperi, Mehmet Mandıraoğlu ve Erman Küçükay getirildi. Kongrede komisyonların oluşturulmasından ardından Genel Başkan ve genel başkan adaylarının konuşmalarına geçilecek.

  DP 5. Olağanüstü Kongresi'nde hareketli dakikalar yaşanıyor. Salonu dolduran DP Genel Başkanı Süleyman Soylu taraftarları, Soylu lehine sloganlar attı. Soylu, taraftarları “Gerçek demokrat Süleyman Soylu, başbakan Soylu” şeklinde sloganlar atarken, salonda bulunan çoğu delegede sloganlara alkışlarıyla destek verdi.

  Öte yandan Eurovision"da Türkiye"yi temsil edecek Hadise'nin "Dümtek Tek" şarkısı çalındı. Hadise'nin parçası delegeleri coşturdu.

  ADAYLAR SALONDA YERLERİNİ ALDI

  DP'nin 5. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde, genel başkan adayları salondaki yerlerini aldı.

  Anadolu Kongre ve Kültür Merkezi'ne ilk olarak Genel Başkan Adayı Hüsamettin Cindoruk geldi. Cindoruk'un salona gelişinde Divan Üyesi Amasya İl Başkanı Gülseren Ertopçu tarafından`'kıratı tekrar şahlandıracak tek lider" diye anons edince salonda ve divanda bulunanlar arasında tartışma yaşandı.

  Bunun üzerine Divan Başkanı Hasan Subaşı, genel başkan adaylarını kendisinin takdim edeceğini söyledi. Subaşı, salonda bulunanları sükunete çağırarak, kongrenin sevgi, saygıyla DP'lilere yakışır şekilde devam etmesini istedi.

  Daha sonra eski Genel Başkan Tansu Çiller'in kongreye gönderdiği mesaj okundu. Kongrenin, kıratın yeniden şahlanışına vesile olmasını dileyen Çiller, halkın, "kırat mağdur edildiğinde mağdur olduğunu gördüğünü" savundu.

  Çiller'in kongreye başarı dileyen mesajı salonda alkışlarla karşılandı Salona daha sonra Genel Başkan Adayı Süleyman Soylu geldi. Soylu, salonda tur attıktan sonra sahneden eşiyle birlikte katılımcıları selamladı.

  Salona son olarak Genel Başkan Adayı Mehmet Ali Bayar geldi.

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim