Dilan ve Engin Polat’ın evindeki iki kişi gözaltına alındı Dilan ve Engin Polat’ın evindeki iki kişi gözaltına alındı
Ünlü komedyen Russell Brand'in çok sayıda kadına uzun yıllar boyunca cinsel istismar ve taciz de dahil olmak üzere cinsel saldırıda bulunduğu ortaya çıktı. 48 yaşındaki komedyenin 16 yaşındaki bir kıza da istismarda bulunduğu öne sürüldü.

İngiltere’nin saygın gazetelerinden Sunday Times, yaptığı kapsamlı ve araştırmacı habercilik ile İngiliz komedyen ve aktör Russell Brand’in yedi yıllık bir süreç içerisinde dört kadına tecavüz ve taciz de dahil olmak üzere cinsel saldırılarda bulunduğunu ortaya çıkardı.

Gazete, kariyerinin zirvesinde olduğu 2006-2013 yılları arasında Brand’in dört kadına cinsel saldırıda bulunduğunu yazarken, Brand ise iddiaları yalanladı. 

ABD’li ünlü şarkıcı Katy Perry’nin bir dönem eşi olan 48 yaşındaki Brand hakkında iddialar ise kan dondurucu.

16 YAŞINDAYKEN YAŞADI

İddia edilen olayların 2006 ve 2013 yılları arasında gerçekleştiğini aktaran Times, bir kadının cinsel istismar iddiasında bulunduğunu, bir diğerinin ise Brand’in kendisine 16 yaşındayken ve hala okuldayken saldırdığını söylediğini belirtti. 

Gazete, suçlayanlardan ikisinin olayların Los Angeles’ta meydana geldiğini bildirdiğini söyledi.

Brand sosyal medyada yayınladığı bir video mesajında suçlamaların “son derece korkunç ve saldırgan saldırıların yanı sıra oldukça aptalca şeyler” içerdiğini söyledi. 

“Ancak bu şaşırtıcı ve oldukça barok saldırıların arasında, kesinlikle reddettiğim bazı çok ciddi iddialar var” dedi.

2019’DAN BERİ ARAŞTIRIYORLARMIŞ

Sunday Times, 2019’dan beri Channel 4 TV’deki gazetecilerle birlikte bu haber üzerine çalıştıklarını da duyurdu.

Bir dönem İngiltere’nin en popüler oyuncularından biri olan Brand, 2010 yılında Hindistan’da lüks bir düğün ile Perry ile evlenmiş fakat çift 14 ay sonra boşanma kararı almıştı.