Döviz kurlarında bir ayı aşkın süredir devam eden yükseliş trendiyle birlikte dolar ve euro, TL karşısında yıl içi zirvelerini güncelledi. Dolar/TL, piyasalarda işlemlerin açılmasıyla yükselişini hızlandırdı ve 17,10 seviyesini aştı. Euro/TL'de de 18,30'ların üzerine çıkıldı.

Avrupa tedirginlikle bekliyordu! Danimarka önemli gelişmeyi duyurdu Avrupa tedirginlikle bekliyordu! Danimarka önemli gelişmeyi duyurdu
Düşük faiz politikasının süreceğine dair mesajlarla TL'deki değer kaybı yeniden hız kazandı. Mayı ayı başından 14,75'lar düzeyinden başlayan yükseliş trendiyle birlikte dolar/TL, bu sabah 17 lirayı aştı. Dolar/TL 17,10'un da üzerine çıkarken TL'nin Mayıs başından beri kaydettiği değer kaybı yüzde 15'e dayandı.

Benzer grafiklerle son günlerde yükselmeye devam eden euro/TL, dün akşam saatlerinde 18 lirayı aştıktan sonra bugün piyasaların açılmasıyla birlikte 18,30'un üzerine çıktı. Dolar/TL'deki yükseliş, küresel piyasalarda altın fiyatlarındaki yatay seyre rağmen yurt içinde altın fiyatlarında da rekor getirdi. Gram altın 1.000 lira sınırını aştı.

Türkiye'nin risk primi rekor kırdıTürkiye'nin beş yıl vadeli borcunu iflasa karşı korumanın maliyetini gösteren CDS'ler 730 puanı aşarak rekor kırarken likiditenin çok düşük kaldığı Londra swap piyasasında haftalık TL faizi ise sert yükselişle Mayıs sonundaki %25'ten %120'ye çıktı.