Emlakçılar Odası Başkanı Mehmet Sinan Canpolat ise vatandaşların bu tür dolandırıcılık tuzağına düşmemesi için uyarıda bulunarak açıklama yaptı. Başkan Mehmet Sinan Canpolat’ın yapmış olduğu açıklamaların detayları haberimizin devamında sizlerle birlikte...

Sahte ilanlarla dolandırıcılık yapılıyor!

Yükselen gayrimenkul kiraları karşında bütçelerine uygun bir şekilde konut işyeri gibi mülk kiralamak isteyen kişiler uygun fiyata ilanlar araştırırken, farkında olmadan dolandırıcıların yalan dolu tuzağına düşebiliyor.  Sahte ilan yayınlayan dolandırıcılar, uygun fiyata konut bulduğunu düşünen vatandaşların bu fırsatı kaçırmaması için para taleplerinde bulunuyor ve bu yöntem sonucunda birçok vatandaş dolandırılıyor. Tam olarak bu konu ile ilgili Emlakçılar Odası Başkanı Mehmet Sinan Canpolat vatandaşların bu tür dolandırıcılık tuzağına düşmemesi adına önemli açıklamalar yaparak uyarıda bulundu.

Spotify şirketin yüzde 17'sini işten çıkartıyor! Spotify şirketin yüzde 17'sini işten çıkartıyor!

Canpolat, dolandırıcılık ile ilgili uyarıda bulundu!

Emlakçılar Odası Başkanı Mehmet Sinan Canpolat vatandaşların bu tür dolandırıcılık tuzağına düşmemesi için uyarıda bulunarak şu ifadeleri kullandı;

Sosyal medya üzerinden yarı fiyatına sahte kiralık ilanların yayınlandığına dikkat çeken Canpolat, sahte ilanlar yayınlanarak ibanlarına para taleplerinde bulunulduğunu vurguladı. Uygun fiyata konut bulduğu için kaçırmak istemeyen kişiler bu yöntem nedeniyle dolandırılıyor. Bu tür dolandırıcılık tuzağının önüne geçilmesi için en önemli husus ise toplumun her bireyinin bilinçlenmesidir.

Emlakçılar Odası Başkanı Mehmet Sinan Canpolat, şunu unutmayın diyerek, internet platformlarında ya da kiralık ev ilanlarında ofislerine gidip birebir görüşmedikleri zamana kadar ya da ev sahipleriyle birbiri tanışmadıkları süreye kadar  kesinlikle kapora adı altında ya da başka nedenlerle para ödemesi yapılmasının doğru bir eylem olmadığını ifade etti. Canpolat, dolandırıcıların kullandığı bu yöntem, insanların zor durumlarından faydalanarak cazip fiyatlarla tuzaklarına düşürmek olduğunu dile getirdi.

Canpolat, vatandaşların bu tür tuzağa düşmesi için şüphelendikleri ilanları polis merkezlerine, savcılığa, emlak odasına ya da ticaret il müdürlüğüne müracaat ederek şikayette bulunması en doğru karar olacağını ifade etti.