Nazilli Belediyesi ekipleri, Altıntaş Mahallesi Koca Camii doğusunda bulunan ve Nazilli’de Osmanlı döneminden günümüze kadar gelen tek hamam örneği özelliği ile taşınmaz kültür varlıkları arasında yer alan Dokuzun Hamamı’nda temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Aydın’da deve güreşi sezonu başlıyor Aydın’da deve güreşi sezonu başlıyor

Nazilli Belediyesi’ne bağlı ekipler, tarihi Dokuzun Hamamı’nda temizlik çalışması gerçekleştirdi.

18. yüzyıl sonlarında inşa edilen, sekizgen kubbe yapısı ve batı-doğu yönünde uzanan dikdörtgen biçimli geleneksel Türk hamamının tarihi dokusunu bozmadan titizlikle temizlik faaliyetlerini sürdüren personeller, bölgedeki kuruyan ağaç dallarını keserek tarihi yapıya ferah bir görünüm kazandırdı.

Uzun Çarşı ve Koca Cami’ye yakınlığı ile merkezi bir konumda yer alan Dokuzun Hamamı’nın Nazilli kültür tarihi için ayrı bir öneme sahip olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Nazillimiz oldukça zengin bir tarihi mirasa sahip. Bu mirası korumak, tanıtımı yapmak ve dünyaya duyurmak sosyal belediyecilik anlayışımızın da bir parçası. Bu anlamda ekiplerimiz Dokuzun Hamamı’ndaki çalışma ile tarihi dokuya nefes aldırdı. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.