Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fraport TAV Antalyaspor’dan, İngiltere Championship ekiplerinden Hull City’e transfer olan 23 yaşındaki orta alan oyuncusu Doğukan Sinik, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Antalya Şubesi’nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Fraport TAV Antalyaspor’dan Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu İngiltere Championship takımlarından Hull City’e transfer olan Doğukan Sinik, Antalyaspor ile çok güzel bir hikaye yaşadığını, veda vaktinin geldiğini ve hedefinde her zaman Avrupa olduğunu söyledi. Sinik, eski futbol sorumlusu Nuri Şahin ile futbol oynadığını anladığını ve adı geçtiğinde duygulandığını kaydetti.

"ÇOK GÜZEL BİR HİKAYE OLDU"

Kendisi adına duygusal bir veda yaşandığını dile getiren Doğukan Sinik, "Açıkçası çok mutluluk duyacağım bir hikaye oldu. Çok mutlu ve gururluyum. Antalyalı birisi olarak, Antalya’da doğmuş birisi olarak, Antalya’da büyümüş ve bu takımda forma giymiş birisi olarak güzel bir hikaye olduğunu düşünüyorum. Bence örnek bir hikaye oldu. Dürüst olmak gerekirse kolay olmadı. Bu çıkışta ve yolda en büyük destekçim hocam Nuri Şahin oldu. Bunu her zaman dile getiriyorum. Her şeyden önce ağabeyim ve takımda hocam bunu bana sağladı" dedi.