• BIST 108.153
 • Altın 153,903
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Doğu'daki okula yardım

  07.01.2009 11:30
  Nazilli’de üniversite öğrencileri ve Nazilli Okyanus Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin işbirliği ile toplanan kırtasiye ve okul malzemeleri Ağrı’nın Yanlızkonak köyünde eğitim gören 30 öğrenciye gönderildi.
  Doğudaki okula yardım
  Doğu'daki okula yardım Doğu'daki okula yardım Doğu'daki okula yardım

  Nazilli Okyanus Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile ADÜ Nazilli Sosyal Hizmetler Bölümünde okuyan iki üniversitesi öğrencisinin ortaklaşa gerçekleştirdikleri yardım kampanyasında toplanan yüzlerce ilköğretim okulu kitabı, defter ve muhtelif kırtasiye malzemeleri Ağrı"nın Yanlızkonak Köyüne gönderildi.
  Geleceğimizin okul ve okumaktan geçtiğini ifade eden Dernek Başkanı Ayşe Oktay “Okul ve okuma uğruna biz büyükler olarak gençlerimize gerekli tüm desteği vermek zorundayız. Unutulmamalıdır ki bugün yardımda bulunduğumuz bu çocuklar yarının cumhurbaşkanı, başbakanı, valisi, öğretmeni ve her şeyden önemlisi yarının anne ve babası olacaklar. Onlarda yeni nesiller yetiştirecek ve bu günlerini hatırlayacaklardır. Bu uğurda yapılan her çalışma, atılan her adım, Türkiye"nin geleceğini kurtarmak anlamına gelir. Bu anlamda Ağrı"nın bir köyündeki ilköğretim okulunda okuyan 30 çocuğumuza destek olmamız için bize gelen 2 duyarlı gencimizi gönülden kutluyorum. Onların aracılığı ile bu 30 çocuğumuzun ellerinden tutacağız. Dernek olarak ilk kez yaptığımız bu çalışmanın devamını elimizden geldiğince getirmeye çalışacağız. Bu konuda bizlere destek olan Nazilli İlçe Sosyal Hizmetler Müdürü İsmail Oktay ve çalışma arkadaşlarına da sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
  Dernek üyeleri ile birlikte Ağrı"ya gönderilecek olan okul malzemelerini hazırlayan İsmail Oktay, üniversite öğrencisi gençlere ve dernek üyelerine çok teşekkür etti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim