Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ), internet sitesi aracılığıyla haziran ayı tarife tablosunu yayınlanarak kamuoyuna duyurdu. BOTAŞ tarafından yayınlanan haziran ayı tarife tablosundan elde edilen bilgilere göre, mesken ve sanayi abonelerinin kullandığı gazın ve elektrik üretim amaçlı gazın satış tarifesinde değişiklik yapılmadığı gözlemlendi.

BOTAŞ’ın internet sitesi aracılığıyla yayınlamış olduğu verilere göre, doğalgazda haziranda geçerli olacak mesken ve sanayi abonelerinin tarifesi ile elektrik üretim amaçlı tarife sabit kaldığı dikkatleri çekerken, konut tüketicileri için dağıtım şirketlerine haziranda uygulayacağı satış fiyatının 1000 metreküp doğalgaz için 4 bin 80 lira olarak kayıtlara geçti.

Sanayi abonelerinin tarifesi; kademe 1 için 1000 metreküp doğalgazda 8 bin 549 lira, kademe 2 için 11 bin 374 lira olarak açıklandı.

Hasan Arat'a Polonya'dan Üstün Liyakat Madalyası Hasan Arat'a Polonya'dan Üstün Liyakat Madalyası

Elektrik üretim amaçlı tarifeye göre, 1000 metreküp doğalgazın fiyatı 12 bin lira oldu.

Kurumun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, “Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları baz alındığında konutlarda, Ukrayna’dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğalgaz fiyatının uygulandığı ülke olduğumuz bilgisine yer verildi.