• BIST 107.348
 • Altın 151,590
 • Dolar 3,6566
 • Euro 4,2988

  Doğalgaz konforu Nazilli'de

  29.11.2011 12:34
  Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, verdikleri sözü tuttuklarını ve ilçeye temiz enerji kaynağı getirdiklerini belirterek, “2014 yılında tüm ilçede doğalgaz girmeyen ev kalmayacak” dedi.
  Doğalgaz konforu Nazillide
  Doğalgaz konforu Nazilli'de Doğalgaz konforu Nazilli'de Doğalgaz konforu Nazilli'de

  Nazilli’de 8 Şubat 2008 tarihinde başlanılan doğalgaz dağıtım projesi 14 ay süren çalışmalarının ardından mutlu sonla sonuçlandı. Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen ‘Nazilli Doğalgazla Tanıştı’ törenine Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Seydi Salman, İlçe Emniyet Müdürü Atıf Şahin, Aydın Doğalgaz Genel Müdürü H.Işık Deniş, İlçe Müftüsü H.Hüsnü Sula, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Tacettin Pirinç, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katıldı. Mehteran gösterisi ile başlayan gaz yakma töreninde vatandaşlara lokma ve çay ikramında bulunuldu.

  Sunuculuğunu Tek Türkiye dizisinin muhtarı olarak ün yapan Sabri Özmener’in sunduğu Gaz yakma şöleninde açılış konuşmasını yapan Aydın Doğalgaz Genel Müdürü H.Işık Deniş; “Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından 8 Şubat 2008 tarihinde yapılan Aydın Doğalgaz Dağıtım Lisans İhalesini, en uygun ve aboneleri için en ekonomik teklifi vererek kazanmıştır. Aydın Doğalgaz Dağıtım Şirketi olarak 21 Ağustos 2008 tarihinde Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından verilen Aydın Doğalgaz Dağıtım Lisansı’nı alarak lisans bölgesi olan Aydın Merkez, Nazilli, Atça, Yenipazar, Umurlu, Söke ve Kuşadası bölgesinde çalışmalara başlanmıştır” dedi.
  2011 YILINDA 3.1 MİLYON TL YATIRIM YAPILDI
  2011 yılı içerisinde Nazilli’de yapmış oldukları yatırım ile şehre 30 yıl yetecek kapasitede 1 adet şehir giriş istasyonu, şehri besleyecek 8 bin 200 metre ana çelik şebeke, 1 adet bölge regülatörü, 6 bin 200 metre polietilen şebeke yatırımı tamamlandığını ifade eden Deniş; “2011 yılında 3,1 Milyon TL tutarındaki bu yatırımla yaklaşık bin 500 daire ve 500 iş yerine doğalgaz arzı sağlanmış durumdadır. Bu gün itibari ile Nazillimizde önünde doğalgaz hattı bulunan tüm vatandaşlarımız doğalgaz kullanabilir durumdadır. Şehre doğalgaz arzı sağladığımız gün Doğalgaz Acil 187 hattımız hizmete açılmış olup Doğalgaz Acil Ekibimiz de göreve başlamıştır. Aydıngaz olarak bağlı bulunduğumuz Türkiye’nin en büyük doğalgaz dağıtım firmalarından Energaz A.Ş., bugün kentimiz dışında, Konya, Konya Ereğli, Çorum, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Denizli, Erzincan, Karaman, ve Antalya’da yaklaşık 500 bin aboneye doğalgaz dağıtım hizmeti sunmakta ve tecrübelerini, bilgilerini, bizimle beraber diğer 11 kentle de paylaşmaktadır. 2003 yılında kurulan Energaz bugün 11 şehirde doğalgaz dağıtımı yapan 10 şirketi bünyesinde barındırmakta olup 2011 yılı gaz satışının yaklaşık 750 milyon metreküp olması beklenmektedir. Geçilen süreçte yaklaşık 300 milyon liralık yatırım yapan Energaz, 1 milyon abone hedefi ve 2 milyar metreküp doğalgaz satışı hedefi ile yoluna devam etmektedir” diye konuştu.
  “DOĞALGAZ; EN YÜKSEK HİDROJEN İÇEREN EN TEMİZ YAKIT”
  Genel Müdür H.Işık Deniş; “Kömür ve petrol gibi fosil yakıtlar içinde doğalgaz, en düşük karbon ve en yüksek hidrojen içeriği ile en temiz yakıttır. Kömür ise en fazla karbon içeren en kirli yakıttır. Bu nedenle doğalgaz, kentlerde hava kirliliğinin engellenmesi ve karbon emisyonunun azaltılması bakımından çabuk, etkili ve ekonomik bir çözümdür. Bugün tanıştığınız, dünyanın en temiz enerji kaynaklarından biri olan doğalgazı kullanarak çok kısa zamanda şehrimizin havasının temizlendiğini gözlerinizle göreceksiniz. Ayrıca bu temiz havaya ulaşırken ekonomik açıdan da rahatlayacaksınız. Biz üzerine basa basa söylüyoruz. Ancak siz de kullanırken göreceksiniz ki doğalgaz, bugün için en ekonomik enerji kaynağıdır. Ayrıca kullandığınız geleneksel yakıtların tedarik edilmesi, depolanması, stoklanması, atıklarının, küllerinin uzaklaştırılması, isi, kiri de doğalgaz kullanmanız ile tarihe karışacaktır. Unutulmamalıdır ki doğalgaz ekonomiktir, verimlidir, kesintisizdir, güvenlidir, çevrecidir ve konforludur. Doğalgaz medeniyettir. Diğer taraftan azalan enerji maliyetleri sayesinde Nazilli’nin sanayisi güçlenecek ve rekabet şansı artacaktır. En önemlisi doğalgaz sayesinde Nazilli’nin yaşam kalitesi yükselecektir. Bu sayede Nazilli’de yaşayan herkes, gelecek nesillere çağdaş bir şehir bırakmanın mutluluğunu da paylaşabilecektir” ifadelerini kullandı.
  “DOĞALGAZLA YAŞAM KALİTENİZ ARTSIN”
  Kentlerin gelecekteki görünümleri ve insanların yaşam kaliteleri, bugün alınan kararlarla şekilleneceğini ifade eden Deniş; “Tercih edilen enerji türlerinden bazılarının, insan ve toplum sağlığına telafi edilemez ölçüde büyük zararlar vermesi, bilinçli insanları alternatif enerji kaynakları aramaya ve tercih etmeye yönlendirmiştir. Doğalgaz, bu durumda bütün dünyada karşımıza çıkacak ilk ve en doğru örnektir. Ekonomik oluşu, kullanım kolaylığı, verimliliği ve en önemlisi tüketicisine sağladığı kesintisiz konfor ve çağdaşlık duygusu dikkate alındığında, doğalgaz kolayca tercih edilebilir bir enerji kaynağı olmaktadır. Hem dünyada hem de ülkemizde doğalgaza geçen kentlerin yaşam kalitelerinde gözle görünür bir artış yaşanmaktadır. Dünya’da gelişmişlik göstergelerinden biri kabul edilen doğalgaz kullanımı, günümüzün belki de en büyük global sorunlarından biri olan çevre kirliliğinin önüne geçen, “temiz ve çevreye duyarlı” bir enerji olarak öne çıkmaktadır. Bireylerin kullandığı enerji türünü seçerken bugün ve gelecekte neleri değiştirdiklerini iyi anlatmamız ve bu tercihin onlara nasıl bir sorumluluk yüklediğini iyi ifade etmemiz gerekiyor. Çevrenin yanı sıra ekonomiye sağladığı katkıları göz önünde bulundurduğumuzda, akılcı, sağduyulu, gelecek nesilleri düşünen bireyler olarak bizlerin, doğalgaz kullanımının yaygınlaştırılmasını sağlamamız gerekmektedir. Daha çağdaş bir kent ve sağlıklı bir yaşam için hava kirliliğinin önlenmesi adına doğalgaz kullanımını desteklenmesi gerekmektedir. Bu konuda sergileyeceğiniz kararlılık, kentimizdeki hava kirliliğinin önlenmesinde büyük katkılar sağlayacaktır. Sizlerin değerli desteği ve kararlılığı sayesinde ve artan yatırımlarımızla, her yıl hava kirliliği değerleri azalacak vatandaşlarımız daha rahat nefes alabilecektir. Konuya bugüne kadar gösterdiğiniz ve bundan sonra göstereceğiniz hassasiyet için önce Nazilli halkı daha sonra Aydıngaz adına teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.
  “TEMİZ NAZİLLİ İÇİN TEMİZ ENERJİ”

  61.jpg2014 yılına kadar tüm ilçede doğalgaz girmeyen ev kalmayacağını müjdeleyen Alıcık da, “Nazilli Belediyesi olarak son 2 buçuk yılda 10 milyon liranın üzerinde yatırım yaptık. Verdiğimiz sözü tuttuk ve temiz enerji olan doğalgazı ilçemize kazandırdık. Biz Nazilli’yi karşılıksız seviyoruz. Bir buçuk yıl önce eylül ayında ilk kaynağını yapmış olduğumuz doğalgazı biraz gecikmeyle bugün iki mahallemize vermeye başladık. Cumhuriyet ve Şirinevler mahallesine verdiğimiz doğalgazı 2012 yatırımları arasında yer alarak ilçenin hemen-hemen yarısına vermeye başlayacağız. Temiz Nazilli için bugün yaktığımız doğalgazı 2014 yılında her evimize sokacağız. 2012 yılı Nazilli için yatırımların zirveye çıktığı milat olacak. Temiz ilçe Nazilli medeniyetin beşiği olacak” şeklinde konuştu.
  “ÇAĞDAŞ KENTİN ÇAĞDAŞ YAKACAĞI”
  Hızla gelişen Türkiye’de her geçen gün güzel bir olay yaşandığını ifade eden Kaymakam Mehmet Okur ise; şunları söyledi: “Nazilli’mizde açılışını yaptığımız bu olay için Aydıngaz ve Nazilli Belediyesine çok teşekkür ediyorum. 14 ay gibi kısa bir süre içerisinde Nazilli’nin önemli bir kısmına doğalgaz hattı döşendi. 2,5-3 yıl gibi bir sürede tüm ilçe genelinde Doğalgaz’ın olacağını belirtmek istiyorum. Çağdaş ülkelerin çağdaş yakacağı doğalgaz, insanlarımızın konforlu yaşamasında önemli bir etken ayrıca çevre kirliliğine zararı en az noktada. Doğalgaz’ın Nazilli’ye hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum”
  Konuşmaların ardından Kaymakam Okur, Başkan Alıcık ve Aydıngaz Genel Müdürü Deniş, ilk doğalgazı yakarak şöleni sonlandırdı. 

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yorumlar
  Diğer Haberler
 • 2018'de 1 milyardan fazla akıllı telefon bu özelliğe sahip olacak!01 Ekim 2017 Pazar 11:45
 • Bir devrin sonu: Twitter, 280 karakterli tweetleri denemeye başladı27 Eylül 2017 Çarşamba 09:09
 • iOS 11.0.1 güncellemesi yayınlandı27 Eylül 2017 Çarşamba 01:14
 • Whatsapp ve Facebook sonunda birleşiyor!25 Eylül 2017 Pazartesi 13:57
 • Star Wars: The Last Jedi tamamlandı!25 Eylül 2017 Pazartesi 02:01
 • WhatsApp Facebook’a ekleniyor22 Eylül 2017 Cuma 12:40
 • Apple, iOS 11 güncellemesini yayınladı20 Eylül 2017 Çarşamba 00:32
 • Facebook'tan yeni özellik!17 Eylül 2017 Pazar 16:55
 • YouTube'tan tepki çeken karar!14 Eylül 2017 Perşembe 21:25
 • Apple iPhone X ve iPhone 8'i tanıttı13 Eylül 2017 Çarşamba 03:34
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim