Doğalgaz desteği başvuruları ile ilgili ayrıntılar yakından takip ediliyor. Kabine Toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan kömür yardımı gibi doğalgaz yardımı yapılacağının bilgisini vermişti. Peki, doğalgaz desteği başvurusu nasıl yapılır, fatura yardımı ne zaman verilecek?Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Doğalgaz desteği nedir, başvuru nasıl yapılır? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı ardından yaptığı konuşmada doğalgaz desteği hakkında, '' Kömür desteği alanların desteğini de isteyenlerin doğalgaz desteği olarak kullanmasına imkan tanıyan projenin de çalışmaları tamamlandı.'' dedi.

DOĞALGAZ DESTEĞİ NE KADAR?

Bakan Yanık, doğalgaz yardımı hakkında detayları açıklamıştı. Buna göre, ''Isıl haritaya göre değişen şekilde hane başına ödeme yapacağımızı ifade etmiştim. Buna göre hane başına yıllık 450 lirayla 1150 lira arası bir destek sağlayacağız. Bu ödemeleri, mart ve ekim aylarında iki eşit taksitte yapacağız. Burada hedefimiz 4 milyon haneye ulaşmak. Kömürün iki katından fazla bir hane sayısı bu. Senelik 3 milyar liralık bir destek öngörüyoruz" diye konuştu.

DOĞALGAZ FATURA YARDIMI NASIL, NEREDEN ALINACAK?

Doğal gaz desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, e-Devlet üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden başvuruda bulunabilecek. Yardımlar, hak sahipliği alan kişinin PTT kartına destek ödemesini olarak yatırılacak. Kişi faturasını götürerek, PTT'deki hakkıyla ödemesini geri alabilecek.