Meksika'dan dünya kamuoyuna görüntüleri servis edilen 'uzaylılar' ile ilgili flaş gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bulunan cesetler üzerinde testler yapan Meksikalı doktorlar, uzaylılardan birinin hamile olma ihtimalinin bulunması dair pek çok dikkat çekici sonuca ulaştı. Yapılan araştırmaların sonuçları ise dünyada ses getirdi.

Geçtiğimiz haftalarda dünyanın gündemine bomba gibi düşen haber Meksika’dan geldi. Meksika’da dünyaya gösterilen ve ‘dünya dışı varlıklara’ ait olduğu söylenen varlıklar, oldukça ses getirdi. Bu keşif bilim adamları, UFO meraklıları ve halk arasında büyük bir merak ve tartışmaya yol açtı.

Meksikalı doktorlar, bulunan varlıklar üzerindeki testlerini tamamladılar. Bu testlerden elde edilen bulgular ise oldukça ilgi çekici. İşte bu ‘olağanüstü’ soruşturmanın ayrıntıları.

Dünya dışı olduğu söylenen ‘uzaylılar’ ilk olarak 2017 yılında Peru’nun Cusco şehrinde gün ışığına çıktı ve ilk görünüşleriyle hemen dikkat çekti. Bulunan cesetlerin uzun kafaları, her iki ellerinde de üç parmağı, iki kolu ve iki bacağı olan insansı şekilleri vardı. Tüm bu benzerliklere rağmen DNA’larının neredeyse 3’te 1’lik bir kısmının bilinmediği ortaya çıktı.

ABD'li senatörden skandal Gazze yorumu ABD'li senatörden skandal Gazze yorumu

Meksikalı doktorlar tarafından yapılan tüm testler sosyal medyada canlı olarak yayınlandı ve büyük bir ilgi gördü. Yoğun bir sürecin ardından doktorlar, dikkat çekici sonuçlara ulaşmayı başardı. Cesetlerin kafataslarında herhangi bir manipülasyon yapılmadığı ortaya çıktı ki bu da kalıntıların yapay olarak hazırlanmadığını kanıtlar nitelikte.

Ayrıca bilim insanları, iddia edilen uzaylıların tek bir iskelete ait olduğunu ve herhangi bir insan nesnesiyle bir araya getirilmediğini tespit etti. İlginç bir şekilde, örneklerden birinin canlı, sağlam ve hamile olduğuna dair işaretler sergilediği sonucuna da ulaşıldı. Cesedin karnının içindeki büyük yumrular, doktorlara göre gebeliğe işaretti.

Tüm bu bulgulara rağmen neredeyse tüm dünyada büyük bir şüphecilik sürüyor. Pek çok kişi ve otorite, bu varlıkların bağımsız olarak doğrulanması isterken Meksikalı doktorların yaptığı bu testler cesetlerin gerçek olma ihtimalini bir hayli artırdı.

Meksikalı doktorların yaptığı araştırmaların sonuçları büyük ilgi uyandırırken, aynı zamanda eleştirilerin de hedefindeydi. Kimileri, bulunan bu cesetlerin hayvan ve insan kemiklerinin kullanılarak bir araya getirildiğini iddia etmeyi sürdürüyor. Öte yandan Peru hükümetinin kalıntıları, İspanyol öncesi döneme ait nesneler olarak değerlendirerek tartışmaları daha da alevlendirdi.

Bu cesetlerin dünya kamuoyu ile paylaşılmasının ardından Meksika şu an büyük bir yol ayrımında yer alıyor. Ülkedeki siyasiler, Meksika’yı Dünya'da uzaylıların varlığını resmi olarak kabul eden ilk ülke yapacak olan Hava Uzayını Koruma Yasası üzerinde büyük fikir ayrılıklarına sahip.

Bulgular dünya dışı yaşamın varlığı ve gezegenimizle bağlantısı hakkındaki tartışmaları alevlendirirken bu varlıkların gizemi, tüm dünyanın ilgilisini çekmeye devam ediyor.