Kilo vermek için pek çok diyet deniyor ancak istediğiniz sonucu alamıyor musunuz? Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız hayat tarzınızda bazı değişiklikler yapmaya başlayabilirsiniz. Bu değişiklikler ile sağlıklı zayıflayabilmeniz mümkün. Diyet yapmadan kilolarınıza veda etmek sizin elinizde... Peki, diyet yapmadan nasıl kilo verilir?

Çılgın Sayısal Loto sonuçları açıklandı! Çılgın Sayısal Loto sonuç ekranı millipiyangoonline'da Çılgın Sayısal Loto sonuçları açıklandı! Çılgın Sayısal Loto sonuç ekranı millipiyangoonline'da

Diyet yapmadan kilo verilir mi? sorusu herkes tarafından merak ediliyor. Çeşitli diyetler denemiş olsanız da hala istediğiniz kiloda olamayabilirsiniz. Bu durumda yaşamınızda bazı değişiklikler yapmanız ve bunları alışkanlık haline getirmeniz gerekir. Diyet yapmadan kilo verme yöntemlerini Posta.com.tr okurları için araştırdık.

ERİK TÜKETMEYE BAŞLAYIN

Yaz aylarında severek tüketilen erik, kilo verme süreçlerine büyük destek oluyor. Erik tokluk hissini artırıyor. Araştırmalar her gün 150 gr erik tüketen kişilerin kilo verme oranlarının artığını söylüyor. Özellikle atıştırmalık olarak erik tükettiğinizde yağ yakma süreciniz daha hızlı hale gelebiliyor.

SABAHLARI EGZERSİZ YAPIN

SABAHLARI EGZERSİZ YAPIN 

Sürekli yemek yemenizden ve iştahınızı durduramamanızdan şikayetçiyseniz sabah egzersizlerini bir rutin haline getirebilirsiniz.

Sabah erken saatte yapılan egzersizler tüm gün zinde kalmanızı sağlıyor. Ayrıca güne hareket ederek başlamak iştahın kapanmasına yardımcı oluyor.

Sabah egzersizleri ile aldığınız kalorileri daha kısa sürede yakabilirsiniz. Bunun yanı sıra kaslarınızı da çalıştıracağınız için kilo verirken vücudunuz daha sıkı bir hale gelebilir.

YEMEK YEMEDEN ÖNCE KOKLAYIN

YEMEK YEMEDEN ÖNCE KOKLAYIN! 

Koku duyusu beslenmenin bir parçası olarak kabul edilir. Sevdiğiniz yiyecekleri koklayarak iştahınızı kapatabilirsiniz. Bu sayede fazla kalori alımının önüne geçebilirsiniz.

Özellikle elma ve muz gibi yiyecekleri kokladığınızda gerçekten iştahınızın kapandığını hissedebilirsiniz. Yiyecekleri yemeden önce koklamak aşırı açlık hissini de gideriyor.

Böylece çok fazla yemek yemek istemezsiniz. Yiyecekleri koklayarak zayıflama sürecini daha hızlı hale getirebilirsiniz.

HER GÜN 1 FİNCAN YEŞİL ÇAY

HER GÜN 1 FİNCAN YEŞİL ÇAY 

Yeşil çay diyet listelerinde en sık yer alan bitki çayları arasında yer alır. Düzenli tüketilen yeşil çay metabolizmayı harekete geçirerek yağ yakımını destekler.

İçerisindeki güçlü antioksidan sayesinde gün boyu enerji verir. Sabahları içilin 1 fincan yeşil çay, sindirim sisteminin de düzenli çalışmasını sağlar. Vücutta biriken ödem ve toksini kısa sürede atar. Böylece şişkinlik hissinde de kurtulmuş olursunuz.

DÜZENLİ UYKU ŞART

DÜZENLİ UYKU ŞART 

Uyku ve kilo verme arasında doğrudan bir ilişki vardır. Özellikle akşam 10 ve gece 3 arası çok kritik saatler olarak kabul edilir. Bu saatlerde vücut kendini yeniler ve metabolizma çok hızlı çalışır. Uykuda bile kilo vermek istiyorsanız saatlerinizi düzenlemeniz gerekir.

Her gün aynı saatte uyuyup aynı saatte uyanın. Ayrıca mutlaka 8 saat uyuyun. Böylece kilo vermenizin daha kolaylaştığınız göreceksiniz. Ayrıca her güne daha dinlenmiş ve zinde başlamanız için uyku düzeni şart.