• BIST 96.455
 • Altın 222,861
 • Dolar 5,6626
 • Euro 6,5275

  Diyanet İşleri Başkanlığı: SMS, faks ve mektup ile boşanma gerçekleşebilir

  07.12.2017 10:50
  Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu telefon, faks, mektup, SMS ve internet ile eşlerin boşanabileceğini belirtti
  Diyanet İşleri Başkanlığı: SMS, faks ve mektup ile boşanma gerçekleşebilir
  Diyanet İşleri Başkanlığı: SMS, faks ve mektup ile boşanma gerçekleşebilir Diyanet İşleri Başkanlığı: SMS, faks ve mektup ile boşanma gerçekleşebilir Diyanet İşleri Başkanlığı: SMS, faks ve mektup ile boşanma gerçekleşebilir

  Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu telefon, faks, mektup, SMS ve internet ile eşlerin boşanabileceğni belirtti.

  Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün aktardığına göre,  Din İşleri Yüksek Kurulu (DİYK) internet sitesinde "Telefon, mesaj ve internet yoluyla boşanma geçerli midir?" sorusuna şu yanıtı verdi:

  “Bir kimse, yüzüne karşı ‘seni boşadım, benden boş ol' gibi boşamayı ifade eden sözleri şifahî olarak söylemek suretiyle, eşini boşayabileceği gibi, bu sözleri telefon, mektup, mesaj, internet ve faks yoluyla bildirerek de boşayabilir. Söz konusu iletişim vasıtalarıyla boşamak, sözlü olarak yüz yüze boşamak gibi geçerlidir. Ancak, bu durumda kocanın, boşamış olduğunu inkar etmemesi gerekir. Boşamanın yazılı olması halinde ise boşanan kimse, yazının veya mesajın eşinden geldiğinden emin olmalıdır. Bu durumda boşama hükümleri, kadının mektubu okuduğu andan itibaren başlar. Fakat koca eşini daha önce gıyaben boşamış da bunu mektupla haber veriyorsa, boşamanın hükümleri, kocanın boşadığı andan itibaren başlar.”

  Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim