• BIST 106.991
 • Altın 151,930
 • Dolar 3,6762
 • Euro 4,3196

  DİTAP'ın yeni başkanı Sevinç Karataş oldu

  12.07.2014 11:05
  Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliğinin 2014 yılı olağanüstü Meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda Birlik Başkanı seçimi yapılırken DİTAB’ın yeni başkanı Belediye Meclis Üyesi Sevinç Karataş oldu.
  DİTAP'ın yeni başkanı Sevinç Karataş oldu
  DİTAP'ın yeni başkanı Sevinç Karataş oldu DİTAP'ın yeni başkanı Sevinç Karataş oldu DİTAP'ın yeni başkanı Sevinç Karataş oldu

  Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliğinin 2014 yılı olağanüstü Meclis toplantısı yapıldı. Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantıya Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Başkan yardımcıları Ercan Atasoy ve Salih Bankoğlu ile Birliğe seçilen Belediye Meclis üyeleri ile turizmciler katıldı.

  Meclis toplantısı öncesinde konuşan DİTAB eski Birlik Başkanı ve Belediye Başkan yardımcısı Salih Bankoğlu Birliğin 2009 yılında kurulduğunu belirterek “İlçemize bağlı 3 belde ve köylerle kuruluşunu yapmıştık. 30 Marttan sonra belde ve köyler mahalle statüsüne geçince Didim Belediyesi tek kaldı. Bu noktada Aydın Büyükşehir Belediyesinin birliğe üye olması noktasında adımlar atıldı ve Büyükşehir belediye üye olunca birlik kapanmadı. DİTAB’te görev yaptığımız süre içerisinde ilçemizi yurt içi ve yurt dışı fuarlarda tanıtmaya çalıştık. Bunun için büyük gayret gösterdik. Bundan sonra da yine aynı adımların atılacağından şüphemiz yok.” Dedi.

  Daha sonra Divan Başkanlığı seçimi yapılırken toplantıya Aydın Büyükşehir Belediyesini temsilen katılan ve toplantının en yaşlı olan CHP’li Meclis üyesi Hasan Yavuz divan başkanı oldu. Divan katipliklerine ise meclis üyeleri Onur Çağlar ile Seda Sarıbaş seçildi.

  Divan Başkanı Hasan Yavuz 30 Marttan sonra Birliğe üye beldelerin ve köylerin mahalle statüsüne dönüşmesinden dolayı Didim Belediyesinin tek kaldığını ve Aydın B.Ş.B’nin üye olmasından dolayı birliğine varlığını sürdüreceğini söyledi.

  Ardından gündeme geçildi. Gündemin açılmasının ardından gündeminin ikinci maddesinde Aydın Büyükşehir Belediyesinin birliğe üye olması görüşüldü. Üyelik oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin üçüncü maddesinde ise Birlik Tüzüğünün 3, 4, 7 ve 25. maddelerinde yapılması öngörülen değişiklikler ve Geçici 1. maddenin Tüzükten çıkarılmasının görüşüldü. Konuyla ilgili olarak Divan Başkanı Yavuz yapılan değişikliklerle ilgili bilgi verdi. Tüzük değişikliği oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin dördüncü maddesinde ise5355 sayılı kanunun 22. maddesine göre Birlik Meclisi ve Encümeninin Başkan ve üyelerine Meclis ve Encümen toplantıları için ödenecek huzur hakkı miktarının belirlenmesi ile Birlik Başkanına 4355 sayılı kanunun 16. Maddesinin (b) bendi ve birlik tüzüğünün 24. Maddesinin (b) bendine göre ödenecek maaşın belirlendi. Madde üzerinde miktarların çizelge doğrultusunda belirleneceği bildirilirken madde oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin beşinci maddesinde 2014 yılı yurtdışı fuarlarına katılacak temsilci ve görevlilerin belirlenmesi konusu ele alındı. Madde üzerinde konuşan Hasan Yavuz Seçilecek Encümen üyelerinin fuarları ve temsilcileri belirlemesini önerdi. Öneri oy birliğiyle kabul edildi.

  Gündemin altıncı maddesinde ise Birliğin hizmetlerinin yürütülmesi için bir avukat ve bir turizm danışmanın çalıştırılmasının görüşüldü. Madde oy birliğiyle kabul edilirken, avukat ve danışmanı seçimi Encümen üyelerine bırakıldı. Gündemin yedinci maddesinde ise Birlik Başkanı, Başkanlık divanı ve Birlik Encümeninin seçimi yapıldı. Divan katipliklerine asil üye olarak meclis üyeleri Onur Çağlar ile Seda Sarıbaş, yedek üyeliklere de Murat Parmaksız ile Salih Yarmacı seçildi. Encümen üyeliklerine Seda Sarıbaş, Onur Çağlar, Sadık Şahin ve Murat Parmaksız seçildi.

  Birlik başkanlığına ise Meclis Üyesi Sevinç Karataş tek aday olarak çıkarak DİTAB’ın yeni başkanı seçildi. Meclis Başkanvekilliklerine de Mustafa Mutlu ile Seda Sarıbaş seçildi.

  Sosyal medyada bu konuyla ilgili düşüncelerinizi #aydınkonuşuyor etiketiyle paylaşın, yayınlayalım! 

  facebook.png twitter.png

  20140712aw141764_02.jpg

  20140712aw141764_01.jpg

  20140712aw141764_03.jpg20140712aw141764_04.jpg

   

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim