Tuz serpme hareketiyle tüm dünyada tanınan ve ardından bir dizi restoran şubesini açarak adını duyuran ünlü kasap Nusret Gökçe’nin ilham verici hayat hikayesi, beyaz perdeye taşınıyor. Son günlerde Disney Plus’ın yalnızca Türkiye’de yayınlanacak olan “Atatürk” dizisi kararıyla gündeme gelen tartışmalardan sonra, Nusret Gökçe’nin belgeselini çekmek için kolları sıvadığına dair söylentiler yayıldı.

2. Sayfa haberine göre, Amerikalı bir yönetmenin çekeceği yarı belgesel tarzındaki proje ile ünlü kasap Nusret Gökçe’nin hayatı beyaz perdeye taşınacak. Çocuk yaşlarda çalışmaya başlayarak çıraklık dönemiyle sektöre adım atan ve sonrasında kendi restoran zincirlerini oluşturan Gökçe’nin proje için çok heyecanlı olduğu söyleniyor. Ancak, filmde Nusret Gökçe’nin kim tarafından canlandırılacağı henüz netlik kazanmış değil.

Aynı şekilde, platformda Barış Manço ve Kemal Sunal gibi önemli figürler için de benzer projeler geliştirilmesi planlanıyor.

Disney Plus’a Eleştiriler

Hızlı bir şekilde Türkiye pazarına giren Disney Plus, geçtiğimiz ay içerisinde platformunda bulunan tüm özgün Türk yapımlarını Türkiye dışındaki ülkelerde erişime kapatma kararı aldı. Bu hamlenin ardından, Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamının ele alındığı “Atatürk” dizisini yalnızca Türkiye’de sunma kararı almasıyla Disney Plus, eleştirilerin hedefi haline geldi.

Bakan Tekin duyurdu: Sınavdan para alınmayacak Bakan Tekin duyurdu: Sınavdan para alınmayacak