Sıcak hava deyince akla gelen ilk sağlıklı içecek limonata. Hazır şekerli bir limonata almak yerine evde oldukça sağlıklı bir içecek yapmanız mümkün. Limonları doğrayın ve sürahinin içine atın. Birazcık da şeker ve nane yaprağı ekleyin. Daha sonra bu karışıma birazcık limon sıkın. Dolaba atın ve soğumasını bekleyin. İşte yaz için hem ideal hem de oldukça sağlıklı olan limonata.

Yazın en çok faydalanabileceğimiz meyvelerden biri de karpuz. Şekerli olmasına rağmen yüksek miktarda su içeren karpuz oldukça tercih ediliyor. Yazın favori meyvesi olan karpuzla limonu karıştırıp bir karışımın elde etmeniz mümkün. Bu karışımı elde etmek için karpuzu dilimleyin ve çekirdeklerinden ayırın. Ayırdığınız karpuzu blenderdan geçirin ve sürahiye koymadan önce süzün. Daha sonra karpuzun içine rendelenmiş limon kabuklarını atın. Bu ikiliye istediğiniz miktarda şeker ekleyin. Daha sonra limonu sıkarak bu karışıma ilave edin. Sonra buzdolabına atın ve keyifle karpuzla limonun mükemmel uyumunu tüketin.

Çayı hem sıcak hem de soğuk oldukça tüketiyoruz. Dışarıdan aldığımız ürünler katkı maddelerinden dolayı oldukça şekerli oluyor. Buna engel olmak için ise evde bazı içecekleri yapabiliyoruz. Onlardan biri de soğuk çay. Soğuk çay için öncelikle çayınızı demleyin. Daha sonra demlediğiniz bu çayı süzün ve içine buz parçaları atın. Buz parçaları eridikten sonra biraz şeker ya da bal ilave edin. Limon suyunu da karışıma ekledikten sonra buzdolabına atın. İşte her an gelebilecek misafirlerinize özel soğuk çay sizlerle.

Aklınıza hemen sıklıkla tükettiğiniz yaz meyvelerini getirin. Karpuz, kayısı, erik, muz... Bunları karıştırarak kendinizi hem ferahlatmak hem de enerjiye sahip olmak istemez misiniz? Yapımı oldukça kolay olan bu meyvelerden hangisini istiyorsanız karıştırın ve makineden geçirin. Daha sonra dolaba atarak enerji dolu bu içeceğe kavuşun.

Sıcak hava biraz da olsa insanı geriyor. Bu sıcak havalarda sakin bir içeceğe ihtiyaç duyuyoruz. Ispanak, elma, salatalık, bir kaşık kakao, 1 kaşık keten tohumu, bir su bardağı badem sütü ve nane yapraklarıyla sakinleşmek mümkün. Nasıl mı? Bu saydığımız malzemelerin hepsini karıştırın ve içeceğiniz miktar kadar su ekleyin. İsterseniz buraya şeker ekleyebilirsiniz fakat şeker niyetinde olan elma ve kakao mevcut. Bunları karıştırarak elde edeceğiniz karışımla rahat bir nefes alabilirsiniz.

Kahveden vazgeçemeyenler için evde karışım yapmanız mümkün. Kahve içmeden uyanamıyorum bir türlü güne başlayamıyorum diyorsanız evde kendiniz filtre kahvenizle şov yapabilirsiniz. Filtre kahvenizi hazırlayın ve içine istediğiniz kadar buz ekleyin. Hızlıca hazırlayacağınız bu kahveyle güne istediğiniz gibi başlayabilirsiniz.