İnsan vücudundaki çok sayıda enzim, işlevlerini devam ettirebilmek için magnezyuma ihtiyaç duyar. Özellikle kemik ve diş oluşumunda magnezyumun ciddi etkilerine rastlanır. Bunun yanında kasların kasılması, sinir iletimi ve enerji üretiminde de magnezyumun aktif olarak rol aldığı görülür. Vücutta kendiliğinden üretilemeyen bir mineral olan magnezyumun dışarıdan besin ya da magnezyum takviyesi yoluyla alınması gerekir. Aksi halde ortaya çıkan magnezyum eksikliği pek çok sağlık sorununa yol açabilir.

Magnezyumun kalsiyum emilimine katkıda bulunması, dişlerin yapısal gelişimindeki etkisini artırır. Magnezyum eksikliğinde ise diş sağlığı olumsuz etkilenir. Bu nedenle vücudunuzun ihtiyacı olan magnezyumu takviye etmeniz özellikle diş sağlığınız için çok önemlidir.

Magnezyum Eksikliği Vücudu Nasıl Etkiler?

Vücutta magnezyum seviyesinin normal değerden daha az olması durumunda kısa vadede belirti görünmeyebilir. Ancak magnezyum eksikliği zamanla çeşitli sinyaller vererek kişinin yaşam kalitesini düşürücü etkiler gösterebilir.

Bu belirtiler;

●        Saç dökülmesi

●        Halsizlik

●        İştahsızlık

●        Kabızlık

●        Baş dönmesi

●        Mide bulantısı

●        Dikkat eksikliği

Cilde gençlik aşılıyor! Kırışıklıkları açıyor Cilde gençlik aşılıyor! Kırışıklıkları açıyor

●        Zihin bulanıklığı

●        Fibromiyalji ve

●        Kas krampları olarak sıralanabilir.

Magnezyum Takviyesi Almak Neden Önemli?

Diş ve kemik sağlığı başta olmak üzere pek çok vücut fonksiyonunda etkin görev alan magnezyum, 325’ten fazla enzimin üretimi, çalışması, taşınması ve depolanması gibi önemli işlevlerin baş mineralidir. Bu nedenle magnezyum seviyesinin vücutta olması gerekenden daha az miktarda bulunması halinde farklı sağlık sorunları yaşamanız muhtemeldir.

Vücutta eksik olan magnezyumu almanın iki yolu bulunur. Bunlar, besinler ve magnezyum takviyeleridir. Ancak günümüzde besin değerlerindeki düşüş gerekli olan magnezyumu almak konusunda yetersizliğe yol açabilmektedir. Bu durumda yapılması gereken magnezyum takviyesi seçeneklerine göz atmak olacaktır.

Sağlıklı ve enerjik bir yaşam için ihtiyacınız olan magnezyum takviyesini https://www.orzax.com.tr/ adresini ziyaret ederek kolayca bulabilirsiniz.