Diş fırçası günlük olarak pek çok insan tarafından kullanılıyor. Çünkü dişlerin ve diş etlerinin temizlenmesinde yardımcı olabiliyor. Öte yandan, 'Diş fırçası nasıl saklanır?' sorusunun cevabı birçok insan tarafından merak ediliyor. Çünkü hatalı saklama yollarının fırçayı adeta bakteri yuvası haline dönüştürdüğü söyleniyor. Peki, diş fırçası nasıl saklanır?

DİŞ FIRÇASI NASIL SAKLANIR?

Diş fırçasının hijyenik olmasını sağlayabilmek için bazı noktalara dikkat edilmesi öneriliyor. Zira hatalı yollar nedeniyle fırçanın adeta bakteri yuvası haline dönüştüğü gözlemlenebilir. Peki, diş fırçası nasıl saklanır? İşte saklarken dikkat edilmesi gereken noktalardan birkaçı şu şekilde;

Diş fırçasının klozete yakın bir alanda saklanması hatalı yollar arasında işaret ediliyor. Zira bu durum fırçanın adeta bakteri yuvası haline dönüşmesini sağlayabilir.

Kızılcık Şerbeti oyuncuları bir yemek olsaydı ne olurdu? Kızılcık Şerbeti oyuncuları bir yemek olsaydı ne olurdu?

Diş fırçasının lavabo ve tuvaletin en az yarım metre uzağında muhafaza edilmesi öneriliyor.

Aynı kabın içinde birkaç adet diş fırçasının açık şekilde saklanması önerilmiyor. Ayrıca aynı kapta saklanması gerekiyorsa, ters ve dik bir şekilde muhafaza edilmesi tavsiye ediliyor.

Diş fırçalarının kapakları bulunuyorsa, kullanılmadığı zamanlarda kapatılması tavsiye ediliyor.