Diş çürükleri için düzenli bakım şart. Ancak bazı zamanlarda diş fırçalamak pek mümkün olmuyor. Tam da o anda cebinizde taşıyabileceğiniz karanfil imdadınıza yetişebilir. Karanfil mikrop öldürücüdür. Diş çürüklerine neden olan bakterileri öldürür. Peki, diş için karanfil nasıl kullanılmalı? Cevabı haberimizde…

Karanfilin ağız kokusunu giderdiğini artık hepimiz biliyoruz. Ecza dolabında diş sağlığı için mutlaka bulunması gereken bu baharat güçlü bir mikrop öldürücüdür. Özellikle çürük diş için ilaçtır.

Yüzyıllardır karanfilağrı kesici bir teknik olarak kullanılmıştır. Karanfil dokunduğu cildi uyuşturan ve diş ağrısından geçici bir rahatlama sağlayabilen aktif bir bileşen içerir.

KARANFİLİN DİŞE FAYDALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Gençlik Buluşması programında önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Gençlik Buluşması programında önemli açıklamalar

KARANFİLİN DİŞE FAYDALARI 

Diş çürüklerine ve dişeti iltihaplarına neden olan bakterileri, mikropları öldürür.

Diş ağrısını hafifletir.

Karanfil yağı geçici ağrı kesicidir. Hassas bir dişten gelen ağrıyı hafifletecek kadar güçlü olabilir.

KARANFİL NASIL KULLANILABİLİR

KARANFİL NASIL KULLANILABİLİR? 

Karanfili yemeklerden sonra ağzınızda dolaştırabilirsiniz. Diğer bir seçenek de çayı karanfille içmek. Elbette bunları yaparken kronik hastalığı olanlar mutlaka doktoruna danışmalıdır.