• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Dimder Ankara'da

  11.10.2008 17:09
  Didim Belediyesi Dim-Der Kent Tiyatrosu 13. Ankara Tiyatro Festivali'ne katılacak.
  Dimder Ankarada
  Dimder Ankara'da Dimder Ankara'da Dimder Ankara'da

  Didim Belediyesi Dim-Der Kent Tiyatrosunun bu yıl 13.sü düzenlenecek Ankara Tiyatro Festivaline katılmasıyla ilgili olarak Dim-Der Kent Tiyatrosu Başkanı Meltem Öktemgil ve Festivale katılacak olan “Sular Aydınlanıyordu” adlı oyununun yönetmeni Esra Akbudak festivalin içeriği ve amaçları hakkında bilgi verdiler.
  Dim-Der Kent Tiyatrosu Başkanı Meltem Öktemgil Dim-Der T.S.M korosu olarak 7 yıllık bir geçmişlerinin olduğunu 3 yıldan bu yanada Tiyatro çalışmaları yaptıklarını belirterek “3 yıl içerisinde hazırladığımız oyunları Didimlilere sunmaya çalıştık. Değişik yer ve mekanlarda oyunlarımızı sergiledik. Başta Kültür park olmak üzere ve diğer bir çok yerde tamamen amatör oyuncularla bu oyunları gerçekleştirdik ve çok iyi performanslar çıkardık.Zaman zaman az bir seyircinin karşısına çıktığımız anlarda oldu ama yılmadan azimle oyunlarımız oynadık” dedi.
  Festivale katılacak olan “Sular Aydınlanıyordu” adlı oyununun yönetmeni Esra Akbudak da Ankara 13.Tiyatro Festivalinin Türkiye"nin en önemli 2. büyük festivalinder biri olduğuna dikkat çekerek“ Bu festival Didim ve bizim için çok umut verici bir durum.3 senelik çalışmanın ardından böylesine büyük bir festivale katılmak bizim çok önemli. Bu festivale “Sular Aydınlanıyordu” adlı oyunumuzla katılacağız. Ankara"nın en önemli sahnelerinden olan Küçük Tiyatroda 27 Kasım günü sahne alacağız. Sergilediğimiz birçok oyunda halkımız yanımızda olmaya çalıştı. Bazı oyunlarımız yoğun ilgi gördü. Didim Belediyesinin katkıları çok önemli.Çalışmalarımız başladığından bu yana her türlü desteklerini gördü. Bu işe gönül vermiş ve büyük emek harcayan oyuncularımızın katkısı çok önemli. Bizim ilçemizde sanatın ve tiyatronun gelişmesi için desteklerde şart. Bu konuyla ilgili olarak ta zamanında çalışmalarımız oldu fakat ne yazık ki ülkemizde sanata gerekli ilgi ve destek sağlanmıyor ama bu yönde çalışmalarımız sürüyor” şeklinde konuştu.
  Festivaldeki en büyük amaçlarını “Üst kattaki komşumuzu da oyunumuza bekliyoruz” diyerek cevaplayan Akbudak festivalde ulusal basının kendilerini ve oyunlarını tanıtmasının kendileri adına önemli olduğunu belirtip, oyuncularına çok güvendiğini ve iyi bir oyun sergileyeceklerine olan inancının tam olduğunun altını çizdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim