• BIST 108.489
 • Altın 151,185
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Dikkat puanlar değişebilir!

  14.07.2009 08:10
  ÖSYM Başkanı Prof. Ünal Yarımağan, ÖSS sonuçlarının açıklanmasından sonra yaptığı açıklamada, “Tercih yaparken, geçen seneki en küçük puan değil, başarı sırası dikkate alınmalı. Puanlarda önemli değişiklikler olabiliyor” dedi, YÖK Eğitim Komisyonu Başkanı
  Dikkat puanlar değişebilir!
  Dikkat puanlar değişebilir! Dikkat puanlar değişebilir! Dikkat puanlar değişebilir!

  ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, ÖSS puanlarının açıklanmasının ardından başlayan zorlu tercih maratonu öncesinde adayları uyardı. Prof. Yarımağan, “Tercih yaparken, geçen seneki en küçük puan değil, başarı sırası dikkate alınmalı. Çünkü puanlarda önemli değişiklikler olabiliyor” dedi. Adaylara tercihlerini geniş aralıklarda tutmalarını da öneren Prof. Yarımağan, şunları söyledi:

  “Adaylar için hazırladığımız tercih kılavuzunda yükseköğretim programlarının 2008-ÖSYS"deki en küçük puanları ile son yerleşen adayların başarı sıraları yer alıyor. Tercih yaparken bu bilgileri kullanmaları çok önemli. Ancak tercih yaparken adayların geçen seneki en küçük puana değil, başarı sırasına bakmalarını öneriyorum. Çünkü puanlarda önemli değişiklikler oluyor. Puanlarla yapılacak bir karşılaştırmada çok sağlıklı bir sonuca ulaşılamayabilir. O yüzden başarı sırasını karşılaştırsınlar. Kontenjanlarda artış olduğu için başarı sırasına göre dar bir aralıkta tercih yapmak yerine geniş bir aralıkta tercih yapsınlar. Örneğin, başarı sırası 15 bin olan bir aday, 12 bin- 18 bin başarı sırası aralığında tercih yapabilir.”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim