• BIST 108.641
 • Altın 156,955
 • Dolar 3,8808
 • Euro 4,5950

  Didim'e hayran kaldı

  23.06.2009 14:20
  Avrupa ve Türkiye deki seyahat acentelerinin oluşturduğu portal olan Tourexpi’nin Alman editörü Christopher Kubaseck Didim’in turizm potansiyelini değerlendirdi.
  Didime hayran kaldı
  Didim'e hayran kaldı Didim'e hayran kaldı Didim'e hayran kaldı

  1993 yılından bu yana Yalova da yaşayan Alman Christopher Kubaseck “Didim çok güzel bir yer, Didim"in potansiyeli ve geleceği çok büyük ve bozulmamış bir ilçe” dedi.
  İstanbul doğumlu olan ve Didim Ticaret Odası Meclis Salonu"nda sektör temsilcileriyle bir araya gelen Kubaseck, “Tüm çocukluğum İstanbul"u dinleyerek geçti. İstanbul ile aramda duygusal bir bağ var. Didim çok güzel bir yer. Bir söz vardır İstanbul"u deniz tarafından tanımalısınız aynı şekilde bence Didim"i de deniz tarafından tanımalısınız. Çıktığım yat turunda gördüğüm koylar çok güzeldi. Ayrıca sahil yolundaki kafeler, restoranlar da son derece bakımlıydı. Hatta Antalya bölgesinden daha iyi bulduğumu söyleyebilirim. Gördüğüm işletmelerin hepsi çok bakımlıydı. Didim"in potansiyeli ve geleceği çok büyük ve bozulmamış bir ilçe” diye konuştu.
  DİDİM ALMANLARI ÇEKER
  Didim"de yüksek binalardan olmadığına işaret eden Kubaseck, “Didim de yüksek binalar görmedim ve bu çok güzel. Eğlence mekanlarından ve yemek kültüründen çok etkilendim. Bence burası Almanları çekecek bir yer. Apollon Tapınağına doğru çıkarken şehrin görüntüsünde bir kirlilik var. Ayrıca yollar ve trafik önlemleri yetersiz. Bu durumun önüne geçilebilir” şeklinde konuştu.
  Didim"de bulunduğu süre içerisinde hanutçulukla karşılaşmadığının altını çizen Alman editör, şunları söyledi: “En rahatsız olduğum şey birilerinin beni zorla restoranlarına çağırmalarıdır. Didim"de bunu hiç görmedim ve bu çok hoşuma gitti. Gece hayatındaki hareketlilik ve ünlülerin tercih ettiği yerler arasında olan Bodrum ön planda fakat yapılacak tanıtım çalışmalarıyla aradaki farkı kapatabilirsiniz. Sanıyorum tanıtım konusunda eksiklikler var”
  Turistin ihtiyaçlarına göre turizmin şekillenmesi ve bölgedeki güzelliklerin kullanılabilir hale getirilmesinin öneminden de bahseden Kubaseck, şöyle konuştu: “55 yaş ve üzeri turistlerin tatil yapma olanakları çok. Maddi ve manevi imkânları da çok fazla. Aynı zamanda istek ve ihtiyaçları fazla olan bir yaş gurubu sağlıkları ve yaşları gereği daha huzurlu bir ortam istiyorlar. Aktif tatil yapmak istiyorlar. Örneğin Antalya da içerisinde hem sağlık merkezi, hem otel hem de klinik olan bir tesiste özellikle 55 yaş grubuna ve üstüne hizmet veriliyor. Otel kısmında konaklıyorlar sağlık hizmetlerinde de yararlanıyorlar”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim