Aydın’ın Didim ilçesinde 2 gün çalışıp ayrıldığı kafenin önünde olay çıkaran Kürşat Korkmaz isimli genç işletmecileri tehdit etti. Çıkan tartışmanın ardından mekana gelen polisler işletmecileri darp edip ters kelepçeyle gözaltına aldı. İşletmecileri tehdit eden Kürşat Korkmaz’ın babasının polis olduğu öğrenildi.

Didim’de Kürşat Korkmaz isimli bir genç bir kafede çalışmaya başladıktan iki gün sonra işten ayrıldı. İddiaya göre, işten ayrılan genç 9 Ağustos tarihinde kafenin önüne gelerek olay çıkardı. Mekandan tehditler savurarak ayrılan gencin arkasından bir polis arabası mekanın önüne geldi. İsmet Korkmaz isimli kişi işletmecilerin yanına gelerek “Bu yüzü unutmayın size neler yapacağım” diyerek tehdit etti. Korkmaz’ın tehditlerinin ardından olay yerine ekiplerin gelmesiyle arbede yaşandı. Yaşanan arbedede işletmeciler polis tarafından darp edilip ters kelepçelenerek emniyete götürüldü. İşletmeciler olayın ardından şikayetçi oldu.

Didim Jandarması göçmen kaçakçılarına suçüstü yaptı: 2 tutuklama Didim Jandarması göçmen kaçakçılarına suçüstü yaptı: 2 tutuklama

TELE1’e konuşan, mekanın işletmecisi Salih Turgut bahsi geçen polisin daha önce işletmeye gelerek çocuğunun maaşını sorduğunu ertesi gün de Kürşat Korkmaz’ın işten ayrıldığını söyledi. İşten ayrıldıktan sonra Kürşat Korkmaz’ın işletmeye geldiğini ve tehditler savurduğunu ifade eden Turgut, “Kapı ağzında dururken Kürşat Korkmaz’ı gördüm. ‘Burada duramazsın ya dışarıya çık ya geç içeri otur’ dedim. Markete gittim ardından döndüğümde bir personel ‘Az önceki çocuk sıkıntı çıkarttı, hakaret ve tehdit etti’ dedi. Arkasından bir ekip otosu geldi. Yola araç geçemeyecek şekilde park ettiler. İki polis geldi. Ben ağabeyimi içeri aldım. Babam geldi o sırada, içeri soktum. Bu sırada çocuğun dayısı olduğunu öğrendiğim sivil kıyafetli biri geldi. Babamı tehdit etti, hakaret ve küfür etti. Ben ‘sen kimsin’ diye sorduğumda elini beline atarak ‘kim olduğumu gösteririm’ dedi. Ben de yanındaki polise ‘gözünün önünde bize hakaret ediyor’ dedim. Polis de ‘Senden mi öğreneceğim işimi’ dedi. “ ifadelerini kullandı.

“SİZ DEVLETE KAFA MI TUTUYORSUNUZ?”

Olayı Kürşat Korkmaz’ın babasının organize ettiğini ileri süren Turgut, “Bu tartışmalar sürerken bir anda 14-15 tane polis geldi. Aralarında yunuslar, trafik polisleri de vardı. Geldikleri andan itibaren bize karşı saldırıya yönelik hareket ettiler. Hakaret ettiler. Bir tanesi ‘Siz devlete kafa mı tutuyorsunuz’ dedi. Biz ağabeyimle içeri kaçtık. Babama bir polis yumruk attı. Bizi içeriden almak için 9 polis girdi. Beni yere yatırıp kafamı bastırıp tekmelediler. Sonrasında ters kelepçeli bir şekilde emniyete götürüldük. 2,5 saat emniyette tutulduk. Hastaneye götürülmedim, darp raporu alınmadı.” diye konuştu.

“POLİS COPUYLA BİR MÜŞTERİNİN KOLU ÇATLADI”

Daha sonra darp raporu aldıklarını söyleyen işletmeci olayın üzerinin kapatılmak istendiğini ifade etti. İşletmeci aynı zamanda bir müşterinin polis copuyla kolunun çatladığını öne sürdü.