• BIST 107.657
 • Altın 152,854
 • Dolar 3,7162
 • Euro 4,3697

  Didim'de Ekim ayı toplantısı

  05.10.2010 16:16
  Didim Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısı Başkan Vekili Ercan Atasoy başkanlığında yapıldı.
  Didimde Ekim ayı toplantısı
  Didim'de Ekim ayı toplantısı Didim'de Ekim ayı toplantısı Didim'de Ekim ayı toplantısı

  Toplantı öncesinde Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliğinin katılacağı ve 9-12 Kasım 2010 tarihleri arasında İngiltere"nin Londra kentinden düzenlenecek fuara belediye meclis üyelerinden katılacakların isimlerini bildirmesi ve bu konuda meclis kararı alınmasına ilişkin sözlü öneri ele alındı. 2011 yılında gidilecek ve gidilmesi düşünülen fuarlarla ilgili de meclis üyelerine bilgiler verildi.
  Ardından meclis geçilirken ilk gündem maddesinde ise 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanununun 3. maddesine istinaden Belediye Hizmet Binasının güvenliğinin sağlanması amacıyla 1"i silahlı 4 erkek ve 1 bayan olmak üzere 5 kişiden oluşan Özel Güvenlik Hizmeti alınması konusunun görüşüldü. Madde üzerinde ilk söz alan AKP"li Belediye Meclis Üyesi Atilla Milor bu hizmetin belediye personelinde yapılması fikrini ortaya attı. Başkan Vekili Atasoy ise güvenlik hizmeti alımının kısa dönemde hayata geçirilmek istenilen bir hizmet olduğunu kaydederken “Şu anki hizmet alımında biz hizmeti göreceğiz. Nasıl yapılıyor, neler yapılıyor bu süreçte değerlendireceğiz. Uzun dönemde ise kendi personelimizi bu konuda eğitimler vererek bunu sağlayabiliriz de; bu hizmet alımı zaten 3 aylık olacak. Bu ihtiyaçtan kaynaklı bir hizmet alımı… Geçiş döneminde zabıtadan da bu konuda destek alacağız.”şeklinde açıkladı. Madde oy birliğiyle kabul edildi.
  Gündemin ikinci maddesinde ise 12 Eylül 2010 tarih ve 27697 nolu Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmelik” gereği, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 49. maddesine istinaden kadro cetvellerindeki şekilde düzenleme, ihdas ve unvan değişikliklerinin yapılması konusunu ele alındı. Maddeyle ilgili bilgiler veren Yazı İşleri Müdürü Aynur Gönül Bakanlığın ilçemiz nüfusu artması sebebiyle yeni kadro tahsisleri açtı. 40 tane kadro tahsis edildi. Bunun yanında 3 ayrı birim müdürlüğü kurulması içinde izin verildi. Bizim norm kadro ve işçi sayımız zaten belli. Yeni bir işçi ya da memur alımı söz konusu değil, prosedür gereği alınması gereken bir durum.” şeklinde nitelendirdi.
  “BEKÂR MECLİSİ GERDİ”
  Konuyla ilgili AK Parti"li Meclis Üyelerinin sorular sorması ve hangi kadrolarda tahsislerin açıldığıyla ilgili bilgi istemesi sebebiyle gündem maddesinin uzamasının ardından Meclis dışından söz alan CHP İlçe Başkanı Mustafa Bekar “Burası okul mu? Bilgi almak isteyen, yazılı sorsun alsın. Zaman kaybı bunlar” şeklinde sözlerine AK Parti"liler tepki gösterdi.
  AK Parti"li Kadir Karakaya “Bir saniye soru tabii ki de soracağız”diyerek tepki gösterirken AK Parti"li Figen Cevrem Gürsoy ise, “Biz ayda bir kere toplanıyoruz. Zamanımız var” sözleriyle eleştirdi.
  Başkan Vekili Atasoy sözlü tartışmalar arasına girerek “Zamanımız var. Sıkıntıya gerek yok.”sözleriyle durumu yatıştırdı. Kadro tahsisi konusunda Belediye Bünyesinde Temizlik İşleri Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile 40 kadro tahsisinin yapılmasın oy birliğiyle karar verildi.
  Gündemin Üçüncü maddesinde ise AYDEM Elektrik Dağıtım A.Ş.nin 27.09.2010 tarih 4926 sayılı talebinin görüşüldü. Söz konusu talebin Altınkum Vakıflar bölgesi içerisinde kalan trafonun ATM"lerin bulunduğu bölgeye taşınması konusu olduğu bildirilirken söz konusu talep oy birliğiyle kabul edildi
  Gündemin dördüncü maddesinde 7636 parsel ile ilgili talep görüşüldü. Madde AK Parti"li Figen Cevrem Gürsoy"un çekimser, diğer 3 AK Parti"li meclis üyesinin ret oyuna karşılık, oy çokluğuyla kabul edildi.
  Gündemin beşinci maddesinde ise 412 ada ile ilgili talep ele alındı. İmar Plan değişikliğiyle ilgili madde hak sahiplerinden bazılarının muvaffakiyetinin alınmaması sebebiyle bir daha ki meclis toplantısında görüşülmek üzere oy birliğiyle karar verildi.

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim