• BIST 109.330
 • Altın 156,133
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Didim'de domuz büyüsü

  30.05.2009 13:14
  Dünya’da panik havasına neden olan domuz gribinden sonra Aydın’ın Didim İlçe Belediyesi’nde ‘Domuz Büyüsü’ konuşulmaya başlandı.
  Didimde domuz büyüsü
  Didim'de domuz büyüsü Didim'de domuz büyüsü Didim'de domuz büyüsü

  Didim"de iki dönemdir Belediye Başkanlığı yapan CHP"li Mümin Kamacı, kendisine ve yardımcılarına "Domuz Büyüsü" yaptığı gerekçesi ile belediye çalışanı iki bayanın işine son verildiğini açıkladı. İşten atılan bayanlardan Fatma Eryürek ise kendilerine haksızlık yapıldığını iddia ederek, bahse konu güvenlik kamerası görüntülerinin Didim halkına izletilmesini istedi. Ayrıca Belediye yetkilileri domuz büyüsü yaptığını iddia ettikleri bayanlara ait olduğu ileri sürülen güvenlik kamerası görüntülerini basın mensuplarına da vermediler.
  İddiaya göre Didim Belediyesi"nde çalışan 2 bayan Belediye Başkanı Mümin Kamacı ve yardımcılarını büyü yapmak için öğlen tatilinde makam odaların kapılarına domuz yağı sürerek büyü yaptılar. Yine iddiaya göre yerlerin ve kapılan kayganlaşması ve silinmesine rağmen kapıların ve çeşitli yerlerin temizlenmediğini gören belediye çalışanları güvenlik kamerası görüntülerini geriye dönük izlediklerinde Fatma Hatuk Eryürek ile Ayşegül Menderes adlı belediyede çalışan iki bayanın kayganlaşan yerlere bir şeyler sürdüklerini gördüklerini belirttiler.
  Kendisine ve yardımcılarına büyü yapıldığını iddia eden Didim Belediye Başkanı Kamacı haftalık düzenlediği basın toplantısında “Yapılan bu olay belediyemizin güvenlik kameralarıyla tespit edilmiştir. Bu kişiler ne amaçla buraya girdiği öğrenildikten sonra Disipilin Kurulu kararıyla işlerine son verilmiştir” dedi.
  Kararı Disiplin Kurulu"nun verdiğini kaydeden Belediye Başkanı Mümin Kamacı, “Fatma Hatuk Eryürek ve Ayşegül Menderes adlı bayanın işine son verildi. İşten çıkarılma nedeni ise öğle mesai arasında Belediye Başkanlığı makamına girerek benim oturduğum makamının koltuklarına ve ayrıca Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Karaoğlu"nun makamına ve kapılarını bir şeyler sürdükleri ve araştırdığımızda ise sürdükleri şeyin domuz yağı olduğu ve büyü yapmak amacıyla buraya girdiklerini öğrendik. Bu olayı yaptıkları belediyemiz güvenlik kameralarınca tespit edilmiş bulunmaktadır” ifadelerine yer verdi.
  Büyü olarak adlandırılan olayı gülünç ve komik bulan Başkan Kamacı “Artık çay ocaklarına dair kamera koyma niyetimiz var. Bu tür olayların arkasından öldürülme olayları dahi çıkabilirdi, bu nedenle tedbir alacağız” dedi.
  Konuyla ilgili olarak işten çıkarılan Fatma Hatuk Eryürek işten atılmasıyla ilgili olarak yaptığı yazılı basın açıklamasında “Bizler devletin kadrolu işçisiyiz. Norm kadro bazında verilen haklarda tayin olabilmemiz bile mevcuttur. Aynı 657 sayılı Memurlar Kanunundaki gibi benzeri haklara sahip olduğumuz vurgulanmıştır. Nasıl oluyor da iş akdinin sonlandırılmasına yetkili olmayan disiplin kurulu tarafından işten çıkartabiliyorsunuz. Yasal hakkımızı arayacağız. Didim'in bu kadar çözülmesi gereken sorunu varken tek sorun işçiymiş gibi hareket edilmesi doğrusu çok düşünülecek bir şeydir. Bana gönderilen tebligatta manasının ne olduğunu anlayamadığım sebeple işten çıkarıldım. İnsanların onuru, gururu, haysiyeti, şerefi ve ekmeği ile oynamak bu kadar kolay mı? Sonuna kadar hakkımı savunacağım” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim