• BIST 108.434
 • Altın 151,069
 • Dolar 3,6580
 • Euro 4,3278

  Didim Ticaret Odası Nisan ayı toplantısı yapıldı

  17.04.2012 15:26
  Didim Ticaret Odası Nisan ayı meclis toplantısı Yönetim Kurulu Ufuk Döver ve Meclis Başkanı Ümit Soneren başkanlığında gerçekleştirildi.
  Didim Ticaret Odası Nisan ayı toplantısı yapıldı
  Didim Ticaret Odası Nisan ayı toplantısı yapıldı Didim Ticaret Odası Nisan ayı toplantısı yapıldı Didim Ticaret Odası Nisan ayı toplantısı yapıldı

  Toplantıda Ufuk Döver Hilmi Erbaş’ın iddialarını Sanayi ve Ticaret Bakanlığı belgeleri ile onaylarken, Hilmi Erbaş’ta Ufuk Döver’in ve bazı yönetim kurulu üyelerinin üyeliklerinin düştüğü iddiasını sürdürerek meclis toplantısının tüm kararlarını red ve şerh etti.
  Didim Ticaret Odası Nisan Ayı meclis toplantısı Didim Ticaret Odası Meclis toplantısında gerçekleşti. Toplantıya Meclis üyeleri Bahattin Gökdemir ve Bülent Bektaş katılmadı.
  Meclis üyesi Garip Gençay gündem dışı söz alarak imza sirkülerinde süresi olanlara yetki belgesi verilmeyerek oy kullanmalarına izin verilmediğini hatırlatarak Meclis Başkanı Ümit Soneren’e İmza sirküleri süresi dolan meclis üyelerinin üyeliğinin neden düşürülmediğini, ibra yetkisinin meclis başkanında olduğunu belirterek “Odamız şu anda lav durumda” dedi.
  Soneren konunun tartışılmasının odaya kazanım getirmeyeceği yönünde görüş bildirdi.
  Meclis Üyesi Tayyar Cengiz’de Ticaret Odasının Ali Babanın Çiftliği gibi yönetildiği ileri sürerek “Her seçilmiş üyenin meclis kararı doğrultusunda toplantılara katılması gerekiyor. Buraya seçilirken insanlara taahhüt verdik, insanlar kendileri temsil etmemiz için bizlere oy verdi” diyerek Meclisin daha ciddi çalışarak, kurumun daha iyi işletilmesi gerektiğini vurguladı.
  Gündemin ilk maddesinde Ticaret Odası Başkanı Ufuk Döver, Mart ayı içerisinde oda bünyesinde yapılan ve odanın dahil olduğu çalışmaların yer aldığı ‘Faaliyet Raporunu’ meclis üyelerine okudu ve oylarına sundu. Madde Hilmi Erbaş’ın red oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.
  Madde oylamasında red oyu kullanan Hilmi Erbaş’ın tüm maddelere red oyu kullanacağını ve şerh edeceğini açıklayarak “Ufuk Beyin Başkanlığı hakkında dava açacağım. Bu dava da 2 ay içinde sonuçlanacak. 30 Martta odaya dilekçe sundum. Dilekçeme imzasız olarak verilen cevapta Yargıtay 11. Hukuk dairesinin kararının desteklediği söylenilen Anonim şirketlerde yönetim kurulu üyeliği sıfatının kendiliğinden düşeceğine dair hüküm bulunmamaktadır açıklaması ile iddiamın çürütüldüğü ileri sürülmüştür” diyerek Yargıtay’ın benzer bir durumla aldığı kararı emsal göstererek ‘Ufuk Döver’in Başkanlığının düştüğü’ yönündeki iddiasını yineleyerek yargıya başvuracağını belirtti.
  Oda Başkanı Ufuk Döver’de Hilmi Erbaş’a verilen cevabın Başkanlık görüşü olduğunu ve Erbaş’ın iddialarının Sanayi ve Ticaret Bakanlığı bilirkişisi tarafından inceleme altında olduğunu belirterek konuya ilişkin yorum yapılmamasını sıkıntıların yargıya iletilmesini istedi.
  Ardından görüşülen gündem maddesinde Ufuk Döver, Görevden uzaklaştırılan personellerin yerine vekaleten Oda personeli Selin Çetinaslan’ın Ticaret Sicil Memuru, Aydın Ticaret Odası Sicil Memurluğundan emekli Nurcan Ünlü’nün de vekaleten Ticaret Sicil Memur Yardımcılığı, oda personeli Alper Kökşen’in vekaleten Genel Sekreter görevlerinde bulunması için talepte bulunduklarını, Bakanlığın Yönetim Kurulu Kararı yanı sıra meclis kararı almaları gerektiğini belirterek maddeyi meclis onayına sundu.
  Madde oyçokluğu ile kabul edilirken, Meclis Üyesi Hilmi Erbaş 1 aydır vekaleten hizmet veren personelin yaptığı hizmetin daha önce meclis kararına sunulmadığı için geçersiz olduğunu öne sürdü.
  Toplantıda Hesap Komisyon raporlarının inceleme altında olduğu için bir sonraki ay görüşülmesine karar verildi.
  Toplantı sonunda meclis üyeleri tarafından odada yaşanan sıkıntının hoş olmadığı ve bir an önce çözülerek odanın asli görevine dönmesi gerektiği vurgulandı.

  aydinpost-facebook.20120414234532.jpg

  aydinpost-twitter.jpg

   

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  Diğer Haberler
 • iOS 11.0.2 çıktı!03 Ekim 2017 Salı 23:14
 • 2018'de 1 milyardan fazla akıllı telefon bu özelliğe sahip olacak!01 Ekim 2017 Pazar 11:45
 • Bir devrin sonu: Twitter, 280 karakterli tweetleri denemeye başladı27 Eylül 2017 Çarşamba 09:09
 • iOS 11.0.1 güncellemesi yayınlandı27 Eylül 2017 Çarşamba 01:14
 • Whatsapp ve Facebook sonunda birleşiyor!25 Eylül 2017 Pazartesi 13:57
 • Star Wars: The Last Jedi tamamlandı!25 Eylül 2017 Pazartesi 02:01
 • WhatsApp Facebook’a ekleniyor22 Eylül 2017 Cuma 12:40
 • Apple, iOS 11 güncellemesini yayınladı20 Eylül 2017 Çarşamba 00:32
 • Facebook'tan yeni özellik!17 Eylül 2017 Pazar 16:55
 • YouTube'tan tepki çeken karar!14 Eylül 2017 Perşembe 21:25
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim