• BIST 100.237
 • Altın 280,080
 • Dolar 5,7344
 • Euro 6,3129

  DGS tercihleri ne zaman sona erecek? DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

  26.08.2019 11:22
  Yüksekokullar ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin lisans programlarına geçiş yapmalarını sağlayan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercih işlemleri için son 2 gün. Peki, DGS tercihleri ne zaman sona erecek? DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanır? İşte DGS ile ilgili detaylar…
  DGS tercihleri ne zaman sona erecek? DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanır?
  DGS tercihleri ne zaman sona erecek? DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanır? DGS tercihleri ne zaman sona erecek? DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanır? DGS tercihleri ne zaman sona erecek? DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanır?


  Açık öğretim ön lisans programları ile meslek yüksekokulları bitirenlerin lisans programına geçiş yaparak eğitimlerini 4 yıla tamamlamalarını sağlayan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercih işlemleri devam ediyor. DGS tercih işlemleri ile ilgili detaylar adaylar tarafından merak ediliyor. Peki, DGS tercihleri ne zaman sona erecek? DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanır? İşte DGS tercih işlemleri ile ilgili detaylar…

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercihlerinin başlamasının ardından adayların gözü tercih sonuçlarına çevrildi.

  DGS TERCİHLERİ NE ZAMAN SONA ERECEK?

  Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercihleri için verilen süre doluyor. 21 Ağustos’ta başlayan DGS tercih süreci 28 Ağustos’ta saat 23.59’da doluyor.  

  Adaylar ÖSYM tarafından belirtilen süre içinde tercih işlemlerini gerçekleştirebilecek. Adaylar yükseköğretim lisans programları tercihlerini yaparken, tercih süresince internet adresinden yayımlanan tercih kılavuzunu dikkatli okumaları gerekiyor. Kılavuzda adaylara koşulları uygun olmayan programlara tercih etmemeleri konusunda uyarı yapıldı.

  Tercih bildirim işlemini tamamlayan adaylar, "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabilecek.

  DGS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

  DGS tercih sonuçlarının ise tercih sürecinin bitiminden bir hafta sonra açıklanması bekleniyor. 
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim