İŞKUR, iş arayışında olan ve onlara mesleki beceri kazandırmak için İş Başı Eğitim Programı ile pek çok kişiye destek sağlamaya devam ediyor. Sunulan bu eğitim programı ile birlikte iş arayanlara ve öğrencilere destek ödemesi yapılıyor. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından milyonlarca kişiye istihdam sağlanırken, İş Başı Eğitim Programı ile de öğrencilere ve iş arayan vatandaşlara maddi destek sağlanacak. İş arayan kişilerin meslek sahibi olmaları için sunulan bu destek programı ile eğitim boyunca 326 ila 710 TL arasında bir harçlık ödemesi yapılacak.

İş Başı Eğitim Programına katılan vatandaşların katıldıkları eğitim boyunca günlük olarak 326,97 TL ila 719,32 TL ödeme alacağı biliniyor. İş Başı Eğitim Programında yer alan eğitimlerin süresi, eğitim alanına göre bu ödemelerin miktarı değişiklik göstermektedir.

Öğrenciler ve iş arayışında olan vatandaşların katılabileceği bu eğitim programları kişilere hem maddi gelir hem de mesleki beceri kazandırmaktadır. Bu eğitim programlarına katılmak isteyen vatandaşların 81 ilde bulunan İŞKUR müdürlüklerine şahsen veya İŞKUR e-şube üzerinden başvurularını gerçekleştirmeleri gerekir.

İŞKUR’un sunduğu bu İş Başı Eğitim Programı’na katılmak için belirtilen şartların sağlanması da gerekmektedir. Şartı sağlayan vatandaşlar seçtiği kategoriye göre eğitim alacak ve eğitim süresi boyunca günlük 326 TL ila 719 TL arasında ödeme alacaktır.

Yoğurt, süt, peynir stoğu yapmayan yandı! Bu zam ocaklara ateş düşürecek Yoğurt, süt, peynir stoğu yapmayan yandı! Bu zam ocaklara ateş düşürecek

İşsizlik ile mücadele etme konusunda oldukça etkili bir program olarak karşımıza çıkan İş Başı Eğitim Programlarından yararlanmak için İŞKUR resmi internet adresini veya İŞKUR müdürlüklerini ziyaret edebilirsiniz.