• BIST 95.245
 • Altın 282,149
 • Dolar 5,8947
 • Euro 6,4825

  Dev şirket Türkiye'de 20. yılını kutluyor

  29.11.2018 22:44
  Ünlü işadamı Mübariz Mansimov'un sahibi olduğu, binlerce çalışanıyla dünyanın en önemli denizcilik şirketlerinden olan Palmali Şirketler Grubu Türkiye'de 20. yılını kutluyor.
  Dev şirket Türkiye'de 20. yılını kutluyor
  Dev şirket Türkiye'de 20. yılını kutluyor Dev şirket Türkiye'de 20. yılını kutluyor Dev şirket Türkiye'de 20. yılını kutluyor

  Temelleri 1998 yılında atılan dünyanın önde gelen deniz taşımacılık şirketleri arasında yer alan Palmali Şirketler Grubu, Türkiye'de 20. yılını doldurdu. Son olarak tüm operasyon merkezlerini 1 Ocak itibarıyla Türkiye'de toplama kararı alan Palmali Grubu 20. yılını kutlama heyecanı yaşıyor.

  YENİ İSTİHDAM ALANI YARATACAK

  Mevcut yatırımlarının yanı sıra şirket aldığı son kararla Türkiye'deki istihdam kampanyasına destek vererek 2019 yılı Mart ayına kadar 500 kişiye iş imkanı sağlayacak.

  Yurt dışındaki 20'den fazla operasyon merkezini Türkiye'ye taşıma kararı alan, 12 bin kişinin çalıştığı ve kiraladıkları gemilerle birlikte 200 gemilik filosu olan şirketin operasyon merkezleri 1 Ocak'tan itibaren artık Türkiye'de olacak.

  YENİ GEMİLER TÜRK TERSANELERİNDEN

  Palmali şirketler Grubu sahibi Mübariz Mansimov, şirket olarak her geçen gün büyüdüklerini belirterek, Türk ekonomisine ve geleceğine inanıp güvendiklerini aktarmıştı.

  Bu dönemde kendilerinin de üstüne düşeni yapıp, seferberlikte yer almak istediklerini kaydeden Mübariz Mansimov, şu değerlendirmelerde bulunmuştu: "Büyüyen ve gelişen Türkiye'de biz de varız diyoruz. Palmali Holding bünyesinde 100 yeni personeli işe başlattık. Mart ayına kadar olan süreçte 400 kişiye iş alanı açacağız. Yeni dönem planlamamızda artık filomuza katılacak yeni gemilerimizi Türk tersanelerinde yapacağız. Aynı şekilde arızalanan ve bakımı gelen tüm gemilerimiz için Türk tersanelerini kullanacağız. Bunun ilk adımını 2019 mart ayında 2 gemi siparişi vererek atacağız.

  GELİN BİRLİK OLALIM

  Gemicilik eko sistemine Holding olarak elimizden gelen katkıyı sağlayacağız. Gemilerimiz tüm limanlara Türk bayrağıyla girecek. Önümüzdeki süreçte Türkiye ile büyüyeceğimize inanıyoruz. Denizcilik sektöründe geçmişten günümüze krizlerin yaşandığı dönemler hep oldu ve olacak. Ama bizim durmaya hakkımız yok, devam edeceğiz. Denizcilik sektörünün tüm paydaşlarına sesleniyorum; Gelin birlik olalım ve Türkiye'yi dünyada söz sahibi ülke haline getirelim. Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkede bunu yapmalıyız, hatta yapmaya mecburuz."

  PALMALİ'NİN TARİHÇESİ

  Palmali Şirketler Grubu'nun internet sayfasında şirketin tarihçesi şöyle anlatılıyor: Palmali Şirketler Grubu, 1998'de Türkiye'de kuruldu. Şirket, başlangıçta Türk limanlarını ziyaret edenler dahil olmak üzere, İstanbul Ve Çanakkale Boğazı'ndan geçen gemilere acentelik hizmetleri veriyordu. Ancak, Palmali'nin kendi filosunu kurma girişimini başlatması çok zaman almadı. Şirket kurucularının ana amacı, Karadeniz ve Hazar Denizi bölgelerinde en önde gelen gemicilik şirketi konumunu kazanmaktı. Pratik deneyim ve profesyonel anlamda eğitim verilen personel, şirketin, uluslararası arenada çok daha geniş kapsamlı hedeflere ulaşması gerektiğini kanıtladı. Şirket, günümüzde Rusya, Karadeniz, Akdeniz, Hazar ve Baltık Denizi'nin iç limanları arasında taşımacılıkta en güçlü şirketlerin rakibi olarak sınıflandırılmaktadır ve şirketin hedefi dünya çapında taşımacılık pazarına kaymıştır.

  Kaynak: Haber Kaynağı
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim