Şehit savcıyla ilgili provokatif paylaşım yapan zanlı gözaltına alındı Şehit savcıyla ilgili provokatif paylaşım yapan zanlı gözaltına alındı
 İş Bankası Grubu, deprem bölgesinde yaraları sarmak ve üretim-istihdam seferberliği başlatmak üzere 10 milyar TL’lik kaynak ayırdığını açıkladı. “Biz Beraberiz, Yalnız Değilsiniz” mesajıyla destek programını açıklayan grup, ilk adımda deprem bölgesi için AFAD’a 1 milyar TL’lik bağış yapıldığını, inşa edilecek deprem konutları için de 1 milyar 750 milyon TL tutarında destek sağlandığını duyurdu.

Akbank afet bölgesi için bugüne kadar gerçekleştirdiği çalışmalara ek olarak, deprem bölgesinde kullanılmak üzere 650 milyon TL’lik destek vereceğini açıkladı.

Banka depremden etkilenen bölgelere yardım amacıyla sivil toplum kuruluşlarına aktarılmak üzere ING Grubu’nun 2 milyon Euro’luk desteği ile toplamda 3 milyon Euro büyüklüğe sahip yardım fonu oluşturdu.

Ziraat Bankası olarak 20 milyar TL bağış yapılacağını duyurdu.

Yapı Kredi’nin yaptığı açıklama: "Yapı Kredi Arama Kurtarma Takımımız (YAKUT), 18 vatandaşımızın sağ olarak kurtarılmasında görev aldı. Ayrıca bölgedeki müşterilerimize finansal kolaylıklar sunarak destek veriyoruz. Bunlara ek olarak AFAD'a 580 milyon lira bağış yaparak bölgeye desteğimizi sürdüreceğiz. Bu zor günleri dayanışmayla birlikte aşacağımıza inancımız tam."

DenizBank, 6 Şubat'tan itibaren gerçekleştirdiği bütün ayni ve maddi yardımlarına ilave olarak hissedarı ENBD ile birlikte depremzedelere 350 milyon TL nakdi bağışla destek sağlıyor.

 QNB Finansbank, 350 milyon TL destek sağlayacaklarını duyurdu. Söz konusu desteği 300 milyon TL’sinin AFAD’a bağışlanacağı, 50 milyon TL’sinin ise afet bölgesindeki çocuklara yönelik projelerde kullanılacağı aktarıldı.

Burgan Bank deprem bölgeleri için, ana hissedar KIPCO Holding ve Burgan Bank Grubu’n 2 milyon dolarlık bağış, banka olarak ise 1 milyon dolarlık kaynağı deprem bölgelerine aktarıldığını bildirdi. Banka toplamda yaklaşık 55 milyon TL’lik katkıda bulunacaklarının kaydetti.

Vakıf Bank, depremzedeler için 12 bin TL bağışta bulundu.

Halkbank 7 milyar TL bağışta bulundu.  Ayrıca, Deprem bölgesindeki esnafın Halk Bankası'na olan kredi borçları 6 ay ertelenmişti.