Büyük felaketin yaşandığı noktadan kilometrelerce uzaktakiler bile ekranlara yansıyan görüntülerden derinden etkilendi. Gösteri dünyasının birçok ünlüsü depremzedelere yardım için düzenlenen yardım kampanyalarına katkı verip hayranlarını da bu çabaya destek olmaya çağırdı.

Yaşanan bu büyük insanlık dramı tüm dünya TV'lerinde birinci haber olarak yer alıyor. Kimi zaman depremle ilgili haberleri veren ve gelişmeleri anlatan sunucular da kamera karşısında duygularına hakim olamıyor. Bunlardan biri de İngiliz sunucu Susanna Reid oldu.

ITV kanalında sabah saatlerinde ekrana gelen Good Morning Britin (Günaydın Britanya) programının sunucusu olan Reid, önce konuyla ilgili görüntüleri ekrana getirdi. O göründülerde yıkıntıların altından kurtarılan bir çocuk yer alıyordu. Ardından şunları söyledi Susanna Reid "Gerçekten çok büyük bir zorlukla konuşuyorum. Çünkü yıkıntıların altından çıkarılan çocukları görüyorsunuz ama daha birçok çocuğun öyle yerlerde sıkışıp kaldığını biliyorsunuz. Bu umutsuz bir durum. "