Deprem bölgesinde sahte doktor rezaleti ortaya çıktı. Depremin ardından Hatay'a giderek sözde doktor olduğunu söyleyip depremzedeleri muayene eden şüpheli N.E.(29) yakalandı. Daha önce de çok sayıda suç kaydı olan şüphelinin gerçek mesleği sonradan öğrenildi. İşte depremzedelere yardım adı altında dolandırıcılık yapan şüphelinin yakalanma detayları...

11 ilimizi derinden etkileyen deprem sonrası bir dolandırıcılık rezaleti daha ortaya çıktı. Depremzedelere yardım etmek için bölgeye giden kişi tarafından fark edilen şahıs kıskıvrak yakalandı. İşte detaylar...

İstanbul, Maltepe'de polise başvuran Yazılım mühendisi M.F.Y.(26), depremin ardından depremzedelere yardım amacıyla Hatay'a gittiğini burada tanıştığı ve kendisini doktor olarak tanıtan bir kişi tarafından dolandırıldığını söyleyerek şikayetçi oldu.

Depremde oğlunu kaybeden acılı baba isyan etti: Telefonu için para istediler Depremde oğlunu kaybeden acılı baba isyan etti: Telefonu için para istediler

Mağdur M.F.Y. "Kendisinin doktor olduğunu söyledi. Tedavi için ilaç alması gerektiğini söyledi. Ben de yardımcı olmak için ona 3 bin lira ve cep telefonumu verdim" dedi.

M.F.Y. şüphelinin daha sonra ortadan kaybolduğunu kendisinin yardımlarını yaptıktan sonra İstanbul'a döndüğünde şikayetçi olmaya karar verdiğini söylediği öğrenildi.

POLİS ŞÜPHELİYİ İSTANBUL'DA GÖZALTINA ALDI

Asayiş Şube Müdürlüğü, Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada, şüphelinin Hatay'da aynı yöntemle 3 kişiyi daha dolandırdığı belirlendi.

Polis yaptığı çalışmada önce şüphelinin kimliğini belirledi. İstanbul'a geldiği öğrenilen şüpheli N.E. gözaltına alındı. Şüphelinin üzerinden 8 bin 650 lira ile 1 adet cep telefonu ele geçirildi.

DOKTOR DEĞİL SABIKALI ELEKTRİKÇİYMİŞ

Dolandırıcılık Büro Amirliğinde sorgulanan şüphelinin asıl mesleğinin Elektrikçilik olduğu ortaya çıktı.

Şüphelinin Deprem bölgesinde bir kaç küçük yaralanma olayında pansuman yaparak çevresinde güven sağladığı ve depremzedeleri doktor olduğuna inandırarak dolandırıcılık yaptığı belirlendi.

SAHTE DOKTORUN TELEFONUNDA FOTOĞRAFLAR BULUNDU

Şüphelinin cep telefonunda yapılan incelemede, deprem bölgesinde yaralılara sözde yardım ederken çekilen bazı fotoğraflar bulundu. Fotoğraflarda şüphelinin bir depremzedenin hafif yaralanan ayağına müdahale ettiği görüldü.

TUTUKLANDI

Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan şüpheli N.E.'nin daha önceden nitelikli dolandırıcılık suçundan 40 adet suç kaydı olduğu belirlendi.

Ayrıca, "Kendisini kamu görevlisi olarak tanıtma" suçundan arandığı belirlendi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi. Şüpheli N.E. tutuklanarak cezaevine gönderildi.