• BIST 109.666
 • Altın 156,594
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  Deniz Kuvvetleri Tır'ı Aydın'da

  13.11.2008 11:50
  Deniz Kuvvetleri ve Denizcilik Okullarının öğrencilere sevdirilmesi ve tanıtılması amacıyla gezici müze ve tanıtım sistemli tır 2 günlüğüne Aydın’a geldi. Ege Deniz Bölge Komutanı Tuğamiral Levent Erkek; Aydın Valisi Mustafa Malay ve İlköğretim 7 ve 8. sı
  Deniz Kuvvetleri Tırı Aydında
  Deniz Kuvvetleri Tır'ı Aydın'da Deniz Kuvvetleri Tır'ı Aydın'da Deniz Kuvvetleri Tır'ı Aydın'da

  21 İli kapsayan gezi programının 17. durağında olduklarını belirten Kafile Komutanı Deniz Piyade Yarbay Mustafa Çeliköz, “Gittiğimiz her yerde öğrenci ve vatandaşlardan yoğun ilgi görüyoruz. Özellikle Denizli, Isparta, Antalya ve Burdur gezilerimizdeki ilgi beklediğimizin üstünde gerçekleşti. Halkımıza ve öğrencilerimize ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Aydın"da da iki gün boyunca Deniz Kuvvetleri ve Denizcilik Okullarını tanıtmaya çalışacağız” dedi.
  Ege Deniz Bölge Komutanı Tuğamiral Levent Erkek"de tanıtım faaliyetlerinin ileriki zamanlarda daha da geliştirileceğini ifade ederek, “Bugün planlanan 21 ilin 17.ncisi olan Aydın"dayız 6 Ekim"de başlayan tanıtım faaliyetimiz 24 Kasım"da son bulacak Tanıtım faaliyetlerimizde özellikle öğrencilerimizi görsel materyal ve brifinglerle Deniz Kuvvetleri ve Denizcilik Okulları hakkında bilgilendiriyoruz” şeklinde konuştu.
  Tanıtın faaliyetinin son derece iyi düşünülmüş bir proje olduğunun altını çizeren Aydın Valisi Mustafa Malay ise, şöyle konuştu: “Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye"mizin son derece güçlü bir Deniz Kuvvetleri bulunmakta. Tanıtın tırının içinde genç öğrencilerimiz için hazırlanmış fotoğraflar, maketler ve pek çok görsel materyal bulunmakta. Ülkemizin savunmasında Deniz Kuvvetlerimizin rolü büyük. Bunun için bu proje ile genç nesillere Deniz Kuvvetlerimiz ve Denizcilik Okullarımızın tanıtılması son derece önemli emeği geçen herkesi kutluyorum”
  Deniz Kuvvetlerine ait tanıtım tırını Aydın"da ilk gün İlköğretim 7 ve 8. sınıf öğrencileri gezdiler. İkinci günde tanıtım tırını ortaöğretim 10 ve11. sınıf öğrencileri ziyaret edecek. İlköğretim öğrencilerinin ilk günkü ziyaretlerinde öğrencilere Deniz Kuvvetleri ve Denizcilik Okulları hakkında bilgilendirmede bulunulup sinevizyon gösterimi yapılırken, öğrencilerden gelen sorular cevaplandırıldı.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim