• BIST 106.239
 • Altın 160,342
 • Dolar 3,8713
 • Euro 4,5671

  Deniz Gezmiş'e Üzülmedim

  25.12.2007 10:51
  Deniz Gezmiş'ten tokat yedim: Asılmasına üzülmedim
  Deniz Gezmişe Üzülmedim
  Deniz Gezmiş'e Üzülmedim Deniz Gezmiş'e Üzülmedim Deniz Gezmiş'e Üzülmedim

  BOTAŞ'ın Jersey Adası'ndaki şirketinin genel müdürü Salih Paşaoğlu: Öğrenciliğimde Deniz Gezmiş bana tokat attı..

  Bakanlığın joker bürokratı 68 Kuşağının "efsane" öğrenci lideri Deniz Gezmiş'in, kamuoyunda "Jersey bürokratı" olarak bilinen BOTAŞ International Limited'in (BIL) Genel Müdürü Salih Paşaoğlu'nu, ODTÜ'de İnşaat Fakültesi'nde okuduğu dönemde dövdüğü ortaya çıktı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ile Salih Paşaoğlu'nun arkadaşlığı ODTÜ'de okudukları dönemde başladı. Güler, 1972 yılında Metalurji Mühendisi olarak, Paşaoğlu da 1974 yılında İnşaat Mühendisi olarak ODTÜ'den mezun oldu. Paşaoğlu, ODTÜ'de İnşaat Fakültesi ikinci sınıfta okuduğu dönemde yaşadığı son derece ilginç bir olayı SABAH'la paylaştı. Paşaoğlu, 1970'lerin başında ODTÜ'de öğrencilerin bir bölümünün namaz kılmak için kalorifer dairesini kullandıklarını söyledi.

  'ASILMASINA ÜZÜLMEDİM'

  Bir gün cuma namazı kıldıkları sırada Deniz Gezmiş'in kalorifer dairesine geldiğini anlatan Paşaoğlu, Deniz Gezmiş'in tepki olarak kendisine tokat attığını ve öğrencileri de dağıttığını söyledi. Paşaoğlu, her şeye karşın Deniz Gezmiş'in genç yaşta asılmasına üzülüp üzülmediği sorusunu, "Hayır, asılmasına üzülmedim" sözleriyle yanıtladı.

  Bakanlığın joker bürokratı
  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, 2002'de Devlet Su İşleri'nden (DSİ) daire başkanı olarak emekliye ayrılan Paşaoğlu'nu Müsteşar Yardımcılığı'na getirdi. Paşaoğlu, bu sırada DSİ ve BOTAŞ Genel Müdürlükleri'ne de vekaleten baktı. Güler, Paşaoğlu'nu yılın başında BTC Petrol Boru Hattı'nın Türkiye bölümünü işleten BIL'in başına getirdi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim