• BIST 109.666
 • Altın 156,625
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  Demokratik açılım eleştirisi

  14.08.2009 10:59
  Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkan Yardımcısı Önder Aksakal, yaptığı basın açıklaması ile gündemde olan ‘Demokratik Açılım’ı değerlendirdi.
  Demokratik açılım eleştirisi
  Demokratik açılım eleştirisi Demokratik açılım eleştirisi Demokratik açılım eleştirisi

  Aksakal, açılımın için boş laflarla doldurulmaya çalışıldığını iddia ederek “Demokratik açılımlar içi boş laflarla gerçekleştirilemez. Tarihe geçecek olaylar ardı ardına sahneye konuluyor” dedi.
  Bu açılımların aynı zamanda toplumun dikkatlerini başka yöne çekmek için yapıldığını kaydeden DSP Genel Başkan Yardımcısı Önder Aksakal “Ekonomide yaşanan hızlı dibe vuruş sürecinde toplumun dikkatleri başka taraflara çekilerek gündem değiştiriliyor. “Kürt açılımı” diye başlayıp, “Demokratik açılım” biçimine dönüştürülen sözde proje tamamen içi boş, amacı ve hedefi belirsiz, kime ve neye hizmet ettiği anlaşılamayan bir girişim olarak ölü doğmuştur. Bu sözde proje AK Parti"nin beklediği "yol haritası"nın telaşıyla kurgulanmış bir çalışma değilse, hükümet derhal gerçek gündeme dönmelidir. Mübarek Ramazan ay"ı geliyor. Her şeyden önce açlık sınırının çok çok altında yaşam mücadelesi veren geniş halk kesimlerini, işçiyi,memuru,emekliyi..borçlarını ödemek şöyle dursun çevirmekte bile zorlanan esnafı, tüccarı, sanayiciyi bunaltan ekonomik krize acil bir çare bulunmalıdır. Hükümet"in yetkililerinin dahi bilmediği bir soyut "açılım" safsatasıyla milleti avutamazsınız” ifadelerine yer vererek açılımın tamamen gündemi değiştirmek için yapıldığını iddia etti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim