Gazeteci Latif Şimşek'e canlı yayında saldıran Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında soruşturma başlatıldı. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Enginyurt'un ihraç edilmeyeceğini söyledi.

Adalet Bakanı Bozdağ: 20 yıldır iktidardayız, kimsenin yaşam tarzına müdahale etmedik Adalet Bakanı Bozdağ: 20 yıldır iktidardayız, kimsenin yaşam tarzına müdahale etmedik

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, katıldığı bir canlı yayında gazeteci Latif Şimşek’le tartıştı. Tartışma sırasında Enginyurt, Şimşek’in üzerine yürüdü. Programın reklama gitmesiyle stüdyoda karışıklık yaşandı ve Enginyurt’un koruması Şimşek’i darp etti. Görüntüler kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

Gültekin Uysal: İhraç yok

Konuyla ilgili açıklama yapan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’a "Cemal Enginyurt hakkında ihraç süreci başlatılacak mı?" sorusunu yönelttik. Uysal bu soruya kesin bir dille "Hayır, böyle bir sürecimiz yok" yanıtını verdi. "Yapılan hareketin arkasında mısınız?" sorusuna ise Uysal "Soru bir defa soru değil. Anlamaya çalışıyoruz, değerlendirme yaparız" şeklinde yanıt verdi.