• BIST 106.239
 • Altın 161,217
 • Dolar 3,8713
 • Euro 4,5671

  Demirdelen'den açıklama

  09.06.2009 01:05
  Müziği para için değil zevkimden yapıyorum!
  Demirdelenden açıklama
  Demirdelen'den açıklama Demirdelen'den açıklama Demirdelen'den açıklama

  Ünlü yönetmen Selim Demirdelen; çoğu kendi bestesi olan ve ünlü isimlerin seslendirdiği şarkıların yer aldığı 'Dut Ağacı' adlı bir albüm çıkardı: Benim müzikten para kazanma gibi bir derdim yok! İçimden gelen müziği yapıyorum Ünlü yönetmen Selim Demirdelen; çoğu kendi bestesi olan ve ünlü isimlerin seslendirdiği şarkıların yer aldığı 'Dut Ağacı' adlı bir albüm çıkardı: Benim müzikten para kazanma gibi bir derdim yok! İçimden
  Geçtiğimiz yıla damga vuran 'Bıçak Sırtı' dizisinin yönetmeni Selim Demirdelen, 'Dut Ağacı' isimli bir albüm çıkardı. Ama bu albümde şarkıları Demirdelen değil aralarında Aylin Aslım, Levent Yüksel ve Koray Candemir'in de bulunduğu ünlüler seslendiriyor. Herkesin başarısından söz ettiği ünlü yönetmenle; albümünü ve yeni projelerini konuştuk.

  'Dut Ağacı' ne kadar sürede oluştu?
  Bu albüm aslında çok uzun zamanda oluştu. İçinde 15-20 sene önce bestelediğim parçalar da var. Fakat bu parçaları 'bir albüm haline getireyim' fikri üç-dört senede oluştu. Bilgisayarım bozulunca tüm çalışmalarım boşa gitti. Bilgisayarın hard diski bir Almanya-Rusya seyahatine çıktı. Kurtulabilir demişlerdi ama olmadı.

  ÜÇ GÜN EVDEN ÇIKMADIM!
  Çok üzülmüşsünüzdür. Ne yaptınız peki?
  Üzüntümden üç gün evden çıkmadım.

  İçinde kaç tane beste vardı?
  10 şarkının altyapıları vardı. Baktık ki, olmayacak; sil baştan işe başladık. O yüzden de gecikti. Dolayısıyla beş-altı senelik bir mazisi var yani.

  Albümde genelde ünlü isimler sizin parçalarınızı seslendiriyor, siz besteciliğinizle öne çıkıyorsunuz. Peki şarkıları siz neden söylemiyorsunuz?
  Şarkı söylemek başka bir şey. Eğitimini almış, yetenekli insanların yanında benim şarkıcılığım söz konusu olamaz. Öyle bir hevesim de yok zaten. Bir-iki parçada geri vokal yaptım ama duyulmayacak bir ses tonuyla... (Gülüyor)

  İSTEDİĞİM MÜZİĞİ YAPIYORUM
  Peki Aylin Aslım, Koray Candemir gibi isimleri biraraya getirmek zor olmadı mı?
  Albümdeki parçaları belli bir türe oturtmak zor. Öyle bir kaygım da olmadı. Ayrıca benim müzikten para kazanmak gibi bir beklentim de olmadığı için içimden gelen müziği yapıyorum. Albümde rock da var, Türk Halk Müziği'ne yakın ezgiler de... O yüzden her şarkıya kimin sesi uygun olur diye düşünüp, öyle rica ettim insanlardan... Sözlerinde de abuk-sabuk bir şey yok! Bu albüm hayatla ilgili bir çalışma. Müzikle de bu duyguyu vermeye çalıştık. Ben albümün dinleyiciye geçirdiği duygudan memnunum. Albüm iddialı değil ama güzel şeyler söylemeye çalışıyor. Çok olumlu dönüşler alıyorum.

  AŞK FİLMİ ÇEKECEĞİM
  Siz reklam yönetmenliği yaparken araya 'Anlat İstanbul' filmi ve 'Bıçak Sırtı' dizisi girdi. Peki o projelerde nasıl yer aldınız?
  Kapadokya'da bir reklam filmi çekiyordum. Sette bir sürü problem vardı. Çok sıkıldığım bir dönemde, Ümit Ünal'dan 'Anlat İstanbul' projesi geldi. Ben de katıldım. Proje ortaya çıktığında aslında filmi Ümit Ünal çekecekti. Bu projenin ilk çıkışı 1998 yılıydı. Ama sonra ortaya finansman problemleri çıktı. TMC'den Kudret Sabancı, Ömür Atay katıldı. Sonra da projeye ben dahil oldum. Çok zevkli bir çalışmaydı. Başka biri 'Beş yönetmen aynı masada, aynı filmde buluşacak' dese ben korkarım ama öyle olmadı. Film, toplam 13 ödül aldı.

  Bir dönem yanınızda çalışmış ve ayrılmış insanlar bile sizin ne kadar iyi bir insan ve yönetmen olduğunuzdan bahsediyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
  Çok sağolsunlar. Şimdi şöyle; yanlış anlamayın usta olduğum için değil de, ustalaşınca stres azalıyor. Stres azalınca çalışırken o huzur herkese yansıyor. Bağırılıp, çağırılan, insanların mutsuz olduğu setler hiç bana göre değil! Bizim setlerimiz sakindir.

  Peki yeni bir set ve proje var mı?
  Dediğim gibi ben reklam yönetmeniyim ve reklam çekmeye de devam ediyorum. Ama ağustos ayında çekmeye hazırlandığım; bir film projem var. Film, şu an senaryo aşamasında. Bir kitap uyarlaması olacak. Bu kadarını söyleyeyim. Zaten oyuncu kadrosu da henüz belli değil! Çünkü bu sene çok film çekiliyor ve tüm oyuncular meşgul! Ünlü isimlerle görüşme halindeyiz. Eğer her şey yolunda giderse ağustos ayında bu projeyi hayata geçiririz, şubatta da vizyona sokarız. Bu bir aşk filmi olacak.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim